DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Bull's Indywidualna Liga Steeldarta w Łodzi
Autor Wiadomość
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 5:18 pm   

Lestat napisał/a:
dziekuje wczorajszym mazakom - Kasi, Janiowi i Krzysiowi

Również dziękuję. "Spisali" się wzorowo i wysoko postawili mazakową poprzeczkę. W związku z tym taka mała prośba, choć w przypadku w/w markerów nie było takiego problemu, to jednak uczulałbym kolejnych "mazaków", by ograniczyć do niezbędnego minimum aktywność ruchową podczas rzucania i patrzeć na tarczę, nie zawodnika, bo to naprawdę potrafi rozproszyć.

Z samej gry jedna konkluzja: Dabel na sofcie i w steel'u to zupełnie 2 bajki. Niektórym rzuca się lepiej, ale mi tragicznie. Mam nadzieję, że to tylko kwestia przyzwyczajenia ;)

Ogólne odczucia - pełen pozytyw! :brawo:
 
 
 
Krzyś 



Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 11:59 am   

uzi napisał/a:
uczulałbym kolejnych "mazaków", by ograniczyć do niezbędnego minimum aktywność ruchową podczas rzucania i patrzeć na tarczę, nie zawodnika, bo to naprawdę potrafi rozproszyć.


Fakt. Dla nie przyzwyczajonych graczy osoba stojąca metr od tarczy ( i jeszcze wlepiająca w Ciebie wzrok) może dla wielu być pewnym utrudnieniem.
Nie zwróciłem uwagi jak to robili Kasia i Janiu. Ja po zapisaniu wyniku robiłem krok (2 kroki) do tyłu i czekałem na rzuty kolejnego zawodnika. Wyjątek stanowił Lestat który czasem nie dał szansy odejść od tablicy. :)

Może to kolejny punkt w kanonie zachowań podczas meczu "Mazak po zapisaniu wyniku robi krok "lewoskos" do tyłu, stoi nieruchomo i nie patrzy w kierunku zawodnika oddającego rzuty."
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 12:30 pm   

Jednym z najgorszych zachowan "mazakow" jest (sam tak robilem na poczatku,ale szybko mi zwrocono uwage) gdy po rzuconej lotce,ktora wbila sie kolo potrojnej lub w potrojna,a "mazak" nie jest tego pewien i zaczyna machac glowa,sprawdzac faktyczna trafiona liczbe.Jest na to czas po rzuconych 3 lotkach.Mnie to osobiscie troszke draznilo jak gralem ostatnio w steela w PL.Lota wpada obok tego sektora i "mazak" robi "zblizenie" do tarczy,w czasie mych kolejnych rzutow(zaje... ropzrasza).Nie wiem,nie czytalem regulaminu POD.Macie taki podpunkt?Wiecie o co mi chodzi?
Co innego na konczeniu.Gdy zawodnik nie jest pewien co trafil,na zyczenie informuje sie co wpadlo, ile zostalo itd.
Pozdro.Milego weekendu:)
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 6:56 pm   

Tak apropos turnieju finałowego.

Bedzie gralo 16-tu najlepszych po rundzie "sesyjnej". Moim zdaniem powinno obowiazywac rozstawienie premiujace dobra gre w tej rundzie. Czyli w turnieju finalowym 1 gra z 16, 2 z 15, 3 z 14 itd. I bedzie single czu double KO?
 
 
 
lacjo 
członek zwykły



Drużyna: Leszcze Łódź
Tarcza: intersport sizal
Lotki: Target Prec. 24g, Target MatchPlay 18g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 12:06 pm   

moim skromnym zdaniem z DKO to trwałoby wielki ciut za długo, na 3 tarczach przynajmniej... co do rozstawienia to może by rozstawić peirwszą ósemkę i do nich dolosować... ale nie wiem czy to już w regulaminie nie zostało ujęte...
 
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 3:18 pm   

regulamin napisał/a:

• Organizator ma do wyboru dwie opcje zakończenia rozgrywek SL w danym sezonie.
• Opcja 1: Po rozegraniu wszystkich pojedynków, przykładowa szesnastka zostaje podzielona, biorąc pod uwagę
miejsca w tabeli, na dwie grupy: 1-8 oraz 9-16. Zawodnicy z miejsc 1-8 grają dodatkowy turniej w/g klucza 1 v
8, 2 v 7, 3 v 6, 4 v 5 systemem First to 5 (pierwszy do 5). Następnie rozgrywane są półfinały (First to 6) oraz
finał (first to 7). Grupa 9-16 gra wg klucza 9 v 16, 10 v 15, 11 v 14, 12 v 13 systemem First to 4 (pierwszy do
4). Przegrani z pierwszych pojedynków grupy 9-16 nie zagrają w przyszłym sezonie w SuperLidze. Do
SuperLigi na sezon kolejny w ich miejsce awansuje czterech nowych zawodników wyłonionych z rankingu
ogólnopolskiego uwzględniając region i pomijając graczy już do SuperLigi na sezon 2010 anonsowanych .
• Opcja 2: zakończyć rozgrywki po rozegraniu fazy każdy z każdym, gdzie zawodnik z najwyższą liczbą
punktów zostaje zwycięzcą rozgrywek.


No i do jednej przegranej bo do 2 to masakra by byla
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 4:05 pm   

Nooo nie wczytalem sie wczesniej ale jakies dziwy tu widze.

To znaczy ze ktos kto po rundzie sesyjnej ma 9 miejsce jest pozbawiony walki o wyjazd na Mistrzostwa ogolnokrajowe? Bez sensu... To po co w ogole gramy o pierwsza 16-ke, od razu ustalic ze turniej finalowy to tylko pierwsza 8-ka.

I co ma znaczyc ze zawodnicy z miejsc 13-16 nie zagraja w przyszlym sezonie w SL? Regionalnie w Łodzi nie zagraja? No to Ci z miejsc 17-25 tym bardziej maja nie zagrac? Jakaś bzdura. Mam wrazenie ze pomieszano tu regulamin krajowy z regionalnym.

Opcja druga jest przejrzysta, opcja pierwsza to jakies pomieszanie z poplątaniem


aaa RAV - popraw ten 23-ci i podeslij...
 
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 8:17 pm   

tak jak jest napisane "przykładowa 16", gdyż w wersji pierwotnej miało w każdej SL być po 16 zawodników. W Waszym przypadku w głównym turnieju końcowym będzie grało 16-stu.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:04 pm   

Bycze napisał/a:
W Waszym przypadku w głównym turnieju końcowym będzie grało 16-stu.


no dobra, ale o co chodzi zz tymi co w przyszlym sezonie maja niby nie grac?
 
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:09 pm   

w Waszym przypadku ostatnia 9 (bo 16 gra w finale Łodzi) a jest was 25, gra o pozostanie w SL. Spada 4 , a dochodzi do SL na nowy sezon 4 najlepszych ( z Łodzi lub regionu) z rankingu ogólnopolskiego.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:20 pm   

Bycze napisał/a:
w Waszym przypadku ostatnia 9 (bo 16 gra w finale Łodzi) a jest was 25, gra o pozostanie w SL. Spada 4 , a dochodzi do SL na nowy sezon 4 najlepszych ( z Łodzi lub regionu) z rankingu ogólnopolskiego.


no sorki, dla mnie ten przepis nie ma najmniejszego sensu. Jesli od marca do czerwca zagraalo spokojnie w lidze 25 osob, to przez caly naastepny sezon mogloby zagrac z 60. systemem kazdy z kazdym jedno spotkaanie bez rewanzu. Naa pewno tyle sie nie zglosi, graaliby wiec wszyscy cheetni. czemu robic jakies ograniczenia i to juz po paaru miesiach graaniaa. Moze zalozyc ze od jeszcze naastepnego sezonu (2010/11) bedzie jakas I i II liga, ale naa raazie nie widze zupelnie takiej potrzeby. Sorki, ale jak teoretycznie bede 17-ty to ja mam gdzies granie o POZOSTANIE W SUPERLIDZE. Myslalem ze ma grac w sizal mozliwie jaak naajwiecej zawodnikow, a nie ylyta

nie podoba mi sie....
 
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:33 pm   

o nowym sezonie porozmawiamy przed nowym sezonem. Dopiero rozpoczęliśmy "stary".
Czy może zaczniemy robić już zebrania , dotyczące zasad na nowy sezon.? A propozycje zmian itd mile widziane.
Ale myślę , że na początku tygodnia regulamin zyska nowy zapis, który będzie zapobiegał takim dywagacjom i wątpliwościom.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:45 pm   

Ja to widze w ten sposob (pisze na przykladzie regionu łódź, no bo jak inaczej...), ze w przyszlym sezonie gramy podobnym systemem jak teraz, tylko w zaleznosci od ilosci ludzi ktorzy sie zglosza gramy albo z meczem rewanzowym, albo bez. na koniec pierwsza 16-ka graa turniej ktory wylaania mistrza mistrzow i reeprezentacje na kraaj blablabla. Ale na poczatku sezonu zaznaczamy ze aktualny sezon wyloni I ligowcow i II ligowcow - pierwsza polowa stworzy I lige, druga - II Lige. Jesli dojda nowi to oczywiscie juz do drugiej ligi. No i sie gra normalnie kolejne sezony, ustalaa ilu sspada ilu awansuje z ligi do ligi itd itp. No chybaa ze nie ma koncepcji rozgrywek wielostopniowych i pod POD grasz albo w SUPERLIDZE albo w ogole? No i pomysl uzupelniania z raankingu kraajowego... przeciez tam beda ludzie ktorzy beda w czolowce ligi pewnie, jesli ww ogole jacys będą. Pewnie ze jest jeszcze wczesnie, ale pewne ogolne zasady, podstawowe warto zeby bylu juz znane na przyszly sezon
 
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:52 pm   

dzięki za poradę, uwzględni się :)
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 11:40 am   

Co do mazaków, a raczej "kredaków" w Anglii tonikt nie wykonuje tam niepotrzebnego kroku czy dwóch w tył, mazak wykonuje jak najmniej ruchów żeby nie rozpraszać przeciwnika, poza mruganiem oczami wyciąga rękę i zapisuje szybko wynik, zawodnik przy tarczy zwykle nie czeka, aż zakończy...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group