DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z technika rzutu
Autor Wiadomość
wojcon 


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 9:11 am   Problem z technika rzutu

Witam,
Mam problem z rzutem do tarczy w steel dart.
Gdy rzucam rzutka nie utrzymuje ona odpowiedniej paraboli lotu.
mianowicie wbija się jakby w czasie wznoszenia poniewaz rzutki wbijaja się w pole 20 z opuszczonymi piórkami w dół ostrze jest 1-2 cm powyzej piór.
Powoduje to duzy problem gdy chce trafiac 20 (poprostu zastawiam wczesniejsza rzutka cale pole 20)
Czy ktos może mi powiedzieć co moze być nei tak w moim rzucie?
Próbowałem obierać jakies techniki rzutu lobem ale nic nie pomaga.
Pozdrawiam
Wojcon
 
 
cris132 
niezadowolony



Lotki: nie używam
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 487
Skąd: óć
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 9:32 am   

IMO - złe ustawienie lotki przy wyrzucie. Lotka nie jest skierowana stycznie do paraboli lotu. Ten temat był już wałkowany, kiedyś wszystkie informacje były tu: http://dart.wroclaw.pl/jakrzucac.html , ale nie wiem, czy jeszcze są, bo ten link coś dzisiaj mi nie działa. Jak ktoś ma informacje o wrocławskiej stronce to nich da znać.
pozdrawiam.
 
 
 
andkrol 


Tarcza: WINMAU Blade 4
Lotki: WINMAU 25g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 9:53 am   

Próbowałem rzucić ze 30 razy lotkę tak aby po wbiciu pióra były niżej niż ostrze, udało mi się to tylko 2 razy mając ostrze skierowane w dół na podłogę. Mam lotki prawie 26 gramowe więc "same wyciągają się" z tej sytuacji. Ilu gramowe masz lotki? Prawdopodobnie w trakcie rzutu masz ostrze skierowane w dół, podnieś je trochę. Zobacz czy w trakcie rzutu lotka (końcówka z piórem, to akurat od tyłu widać :)) ) ma wahania góra-dół, dodatkowo popróbuj różnej długości shafty. Dłuższy shaft lepiej tłumi te drgania (niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę), nie mniej nie ratuj się sprzętem, musisz popracować nad techniką rzutu. Daj znać jak Ci idzie.
 
 
 
andkrol 


Tarcza: WINMAU Blade 4
Lotki: WINMAU 25g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 9:55 am   

cris132 link ten nie działa od dłuższego czasu :( tam były fajne informacje dla początkujących :(
 
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 11:02 am   

Po pierwsze to nasza Wrockowa stronka zdechla, podejrzewam że na amen...
Po drugie nie mogę sie zgodzić z Andkrolem bo sam tak rzucalem (ostrze lekko w dół) i to nie przeszkadza.
Ostatnio do dobrze latających lotek wkręciłem końce ostre-bardzo cięzkie, wydawalo mi się że będę miał problemy odwrotne to jest ciężki koniec będzie tak ciągnąl lotkę że bedzie za duży lob a okazało się że jest tak jak napisał kolega Wojcon!!
Kazda lotka jak bym jej nie złapał leciała do góry dziobem i po wbiciu się wisiala piorem w dół, dlatego nie jeżdżę w tej chwili na ostre turnieje, chociaż chciałem bo nie mam czym grać...
Zrobiłem (pióra robię sam od 3 lat) wielkie podwójne pióra które zasłaniały połowe tarczy, dałem najdłuższe szafty jakie miałem i dopiero to coś zaczelo latać... no ale grać tymi potworami nie ma szans.
Tak więc problem jest w złym wyważeniu lotek, tak mi się wydaje, czyli trza zgrać wszystkie elementy, czyli kombinuj chlopie...

moja lotka jest poniżej na obrazku i po wkręceniu do niej ostrej końcówki z "wielką dupą" (tak o tym mówi Krycha) nie lata a właściwie lata tylko piórem w dół...
 
 
mir@s 



Tarcza: TARGET PRO play
Lotki: Harrows Nemesis 18 gr. Unicorn T90 23gr.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 403
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 11:30 am   

Spróbowałem rzutów do tarczy sizalowej lotkami o róznej wadze (10 - 23 gr.), długości i rozmiarze piórek. W 95% wszystkie wbijają się podobnie ( prawie na wprost (minimalnie do góry))
Dlatego uważam że problem tkwi raczej napewno w technice rzutu.
Trajektorie lotki najlepiej skorygować patrząc podczas rzutu na nią samą a nie na tarcze. Nie jest to łatwe, ale da się zrobić :-)
Pozdrawiam i powodzonka.
 
 
 
Pacian 


Tarcza: BLADE III
Lotki: Grand Slam 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 12:22 pm   

Może problem jest w piórkach są za wąskie? a jak nie to może zle trzymasz lotke za blisko grota przesuń palce inaczej do środka ciężkości.
 
 
empty 



Tarcza: Winmau Diamond
Lotki: Składane
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 2:24 pm   

Zmień technike, pokatuj z 2-3 godziny inne sposoby, któryś Ci napewno podejdzie, podpatrz coś u zawodowców, na youtube nie brak :)
Moim zdaniem to nie jest wina sprzętu...
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 2:27 pm   

empty napisał/a:
Moim zdaniem to nie jest wina sprzętu...

Moim także.
Te lotki musiałyby być doprawdy kiepsko złożone ;)

Przy okazji wojcon, jakimi dzidami rzucasz?
 
 
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 7:09 pm   

cris132 napisał/a:
kiedyś wszystkie informacje były tu: http://dart.wroclaw.pl/jakrzucac.html , ale nie wiem, czy jeszcze są, bo ten link coś dzisiaj mi nie działa.


Strona 'Perfect 9" niestety padła. Szkoda, bo tam było wszystko przejrzyście i ładnie opisane.
Polecam zerknąć tutaj, też można się czegoś dowiedzieć: http://p.szewczak.w.interia.pl/rzut.htm
 
 
 
tima42 


Tarcza: bull's focus
Lotki: bull's 501 steel 21g
Wiek: 33
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 3:55 pm   

inaczej chwyc lotke, jak to nie zadziala to sprobuj z wiekszymi piorkami.
 
 
 
G_Junior 



Drużyna: Rose & Crown
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2004
Posty: 738
Skąd: UK
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 7:34 pm   

OMG ludzie... co za pomysły w ogóle, że sprzętu wina.... Nie raz widziałem ludzi z takimi problemami. Niektórzy rzucają dobrze, a Ci co nie rzucają dobrze na sofcie tego nie zobaczą. Porzyucają tak ładnych parę lat a potem wskoczą na stila i... niespodzianka... i ciężko się od techniki rzutu wcześniej wypracowanej odzwyczaić.

Rzucaj, rzucaj, rzucaj... w końcu będzie ok
 
 
 
gedeon 



Tarcza: BLADE III
Lotki: Harrows -- 22g ---
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 6:27 pm   

dokładnie rzucaj, rzucaj i jeszcze raz rzucaj. Rzucam z wózka inwalidzkiego z częściowym niedowładem prawej dłoni. Na początku miotałem extra shortami (lotki były wbijane prosto).
Wydawało mi się, że rzucam bardziej celnie.
Wróciłem do shortów i zmienił się kąt wbijanych lotek (delikatny kąt ostry). Popracowałem na nad techniką i uważam, że nie była to wcale kwestia długości shaftów. Takie jest moje doświadczenie. Obecnie koncentruję się aby za każdym razem lotka tak samo dokładne leżała w dłoni. Oczywiście tarczę mam zawieszoną na przepisowej wysokości. Świeży jestem i na pewno będzie jeszcze wiele odkryć :)
 
 
ViP3R 



Drużyna: Czarny Koń
Tarcza: Smartness Full House
Lotki: Nie pamiętam :P
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 145
Skąd: Powiedzmy ze Łódź
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 8:53 pm   

wojcon napisał/a:
lotki wbijaja się w pole 20 z opuszczonymi piórkami w dół ostrze jest 1-2 cm powyzej piór

A czy przy rzucie w 19-tkę jest tak samo?
 
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 1:03 pm   

G_Junior napisał/a:
Rzucaj, rzucaj, rzucaj... w końcu będzie ok


Łoj jak to dobrze że nie spotkałem się z taką "poradą" parę lat temu bo bym rzucal i rzucał i rzucał.... :(

Niedawno od jednego z forumowiczów kupiłem lotki, długie barelki-20 gram, do tej pory grałem średnimi barelkami-17 gram, mialem długie nylony ze średnim piórem. po wkręceniu tegoz szaftu i pióra do nowej barelki lotka w powietrzu wyprawiawiala dziwne harce po czym wbijała sie jeśli w ogole to wisząc piórem w dół...
Wedle porady to bym rzucal i rzucał i rzucał ... na szczęście nie gram od wczoraj wiec włozyłem duże pioro i lotka lata palce lizać a tak bym rzucał i rzucał i rzucał... :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group