DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakość towarów na rynku darterskim.
Autor Wiadomość
bowy 


Tarcza: Blady 4 Dual Core
Lotki: dużo by pisać...
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 180
Skąd: Galicja
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:10 am   Jakość towarów na rynku darterskim.

Witam
Robiłem ostatnio zakupy i chcę się podzielić swoimi wrażeniami ponieważ jestem rozczarowany jakością produktów marki Unicorn. Uważałem, i nadal uważam tą markę za numer jeden na rynku darterskim, jednak po ostatnich zakupach jestem mocno zawiedziony - ale do rzeczy.
Zakupiłem dwa komplety lotek Unicorn Sigma (ostre 970 pro 23g , i soft 970 19g) , shafty aluminium slikstik oraz kilka kompletów piórek.
Na pierwszy ogień poszły lotki steelowe. Pierwszym niemiłym zaskoczeniem były shafty sigma pro titanum - które jak się okazało nie mają wymiennych topów. Gdybym to wiedział to zakupiłbym lotki w wersji "one" a nie "pro" ( wersja "pro" różni się od wersji "one" właśnie tym shaftem za co płacimy kilkadziesiąt złotych więcej, a shafty nie mają wymiennych topów).
O tych shaftach pisałem w innym temacie - zapraszam jeśli kogoś to interesuje.

Jak już przebolałem sprawę shaftów - wyszedł ciekawszy problem, okazało się że jeden grot jest krótszy o 5mm , jest luźno obsadzony - można go wyjąć przy pomocy kombinerek! Lotka z krótszym grotem dobijała mi do tarczy i rozpychała sisal , więc wyjąłem grot i podłożyłem w środku kawałek metalu aby groty się wyrównały , jednak ten felerny grot się chwieje i chyba będę musiał wymienić wszystkie na nowe , co zwiększa koszt jednych z najdroższych lotek unicorna.

Po steelach przyszła kolej na lotki w wersji soft. Na początku wszystko było fajnie , lotki ładne , pięknie wypalone logo firmy i gramatura lotek na barelu. Skręciłem sprzęt i zacząłęm grać jakby nigdy nic. Lotki sigma sprzedawane są nieco inaczej niż każde inne. Do pudełka dołączona jest metka , na której znajduje się numer seryjny wypalony na każdym barelu , przez co kupujemy komplet lotek jedyny w swoim rodzaju , z własnym numerem seryjnym. Lotki te można zarejestrować na stronie Unicorna - no świetny bajer.
Unicorn szczyci się tym, że ich lotki są równierz idealnie zgrane wagowo , rożnica wagi trzech bareli powinna się mieścić w granicach 0,1grama. Postanowiłem to sprawdzić gdyż mam dostęp do profesjonalnej wagi laboratoryjnej. Zważyłem sobie oba komplety lotek , steelowe i soft , okazało się że różnica wagi wynosi zaledwie kilka setnych grama - świetny wynik. Po ważeniu przyszedł czas na suwmiarkę , mierzę grubość , długość lotek , wszystko idealnie. Kłopot zaczął się gdy zacząłem mierzyć głębokość nawiertów (gwintów). Okazało się, że lotka, która z zewnątrz wygląda symetrycznie w środku jest wiercona na różną głębokość - odpowiednio 8 i 14mm. Czyli nie bez znaczenia jest gdzie zakręcimy shaft a gdzie grot, ponieważ zmienia się srodek ciężkości i wyważenie lotki. O ile głębokości nawiertów były równierz idealnie równe na wszystkich 3-ech barelach , to niestety jeden barel był odwrotnie opisany - logo wypalone z przeciwnej strony barela. Przy wzrokowych oględzinach nie można tego rozróżnić gdyż jak pisałem barele te są symetryczne. Po prostu , przy wypalaniu nadruków na barelu jedną sztukę ktoś umieścił odwrotnie w maszynie , lotki zostały później zmontowane zgodnie z nadrukami na barelach , i gdybym tego nie zmierzył to rzucałbym nieświadomie jedną lotką z przesuniętym środkiem ciężkości. Gdybym kupił lotki w Polsce napewno bym je reklamował , jednak zostały przywiezione z Anglii , więc szkoda kłopotu. Mam nadzieje że napisy na barelach z czasem sie wytrą (mam inny komplet unicorna na którym już dawno nie ma śladu po napisie) i nie będzie mi to przeszkadzać. Tyle o lotkach.

Z piórek unicorna jestem zadowolony , jednak shafty aluminium slikstik to kolejna porażka moim zdaniem. Aluminiowe trzonki są źle obrobione , mają ostre krawędzie (jednego musiałem potraktować papierm ściernym bo mi kaleczył palce), a aluminium z jakiego są zrobione sprawia wrażenie jakby było pomieszane z plasteliną. Po tygodniu grania shafty są zmasakrowane , pozagniatane. Nie jest to mój piewszy komplet allusów, żadne z dotychczasowych aluminowych shaftów nie były tak zmasakrowane jak te.

W sumie nie ma się co dziwić , unicorn klepie swoje akcesoria w chinach , więc cudów nie wymagajmy , szkoda tylko że ceny nie są dostosowane do chińskiej słabej jakości towaru.

Piszcie jeśli spotkaliście się z badziewiem (w waszym odczuciu).
Ja uważam że o takich rzeczach powinno się rozmawiać , co się nam podoba , co nie. Którzy producenci produkują swój towar na ojczystej ziemi , a którzy przenieśli produkcję do chin (bo moim zdaniem co chińskie, gdzie tania siła robocza, tam większe szanse na zakup bubla).

Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie.
Ostatnio zmieniony przez bowy Czw Kwi 15, 2010 11:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:32 am   

Dobry, co ważne analityczny i merytoryczny post. Dzięki :)

Sam mogę odnieść się tylko do Slikstików Unicorna, gdyż jakiś czas próbowałem tym rzucać.
Zainwestowałem w jedną z tańszych wersji (coś takiego: http://www.dartscorner.co...oduct_info.html ) i euforia trwała krótko.
Fatalnie znoszą upadki na parkiet, w tydzień złamałem 2 czy 3 sztuki (w miejscu klejenia elementu czarnego z żółtym) tak więc uważam produkt za kompletny niewypał.

Gdzieś na forum był wątek dotyczący Slikstików ale opinie były pochlebne i nie chciałem być jedyny niepokorny, któremu szafty nie podeszły.
Ale widzę, że nie taki fajny Unicorn jak go malują.
 
 
WereWolf 



Drużyna: Nie Wiem
Tarcza: Winmau Blade 4, Bull's Advantage Trainer
Lotki: Steel - McCoy Marksman 26g, Soft - McCoy Marksman 18g
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 306
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 1:03 pm   

Co do lotek, to ciężko mi się wypowiadać, pozostałaby chyba tylko reklamacja jeśli chodzi o obrócenie lotki, ciekawa sprawa...
Ja mam jeszcze Unicorny w wersji Purist (Phase 2) i nie miałem z nimi w/w problemów, wszystko było idealnie zgrane, choć przyznam, że głębokości nawiertów nie sprawdzałem :)

Co do shaftów i wymiennych końcówek już pisaliśmy w innym temacie - po prostu te lotki wyszły przed wprowadzeniem shaftów z taką możliwością.

A jeśli chodzi o aluminiowe wersje slikstików, to tu już jest różnie - miałem kilka rodzajów i tylko shafty bez malowania (czyste aluminium) i naturalny (taki niby przezroczysty, niby biały) plastik dawały radę. Wszystkie inne bardzo szybko pękały. Białe były też dużo bardziej elastyczne od kolorowych, pewnie stąd też większa wytrzymałość przy upadkach.

Co do innego "badziewia" Unicorna to mogę podać jeszcze dwa przykłady. Jeden z którym sam miałem do czynienia, bo zamawiałem dla znajomego - shafty Unicorn gripper GT (jeśli dobrze nazwę pamiętam) - bardzo szybko pękały u nasady gwintu.

A druga - przymierzałem się powoli do zmiany tarczy, chcąc kupić coś lepszego i byłem prawie zdecydowany na Unicorn Eclipse Pro... Odwiedli mnie na szczęście od tej decyzji. Przez to, że tarcze te robione są teraz w Chinach, bardzo często zdarzają się problemy z pająkiem, odchodzi od tarczy, lub jest do niej zbyt głęboko wbity. Jeszcze więcej błędów zdarza się z centralnym bullem - jest albo przesunięty, albo niepełny - był gdzieś filmik fajnie to pokazujący, jak znajdę to wrzucę linka.
 
 
 
bowy 


Tarcza: Blady 4 Dual Core
Lotki: dużo by pisać...
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 180
Skąd: Galicja
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:44 pm   

Jeśli chodzi o lotki soft , to tak jak pisałem, mam nadzieję że napisy na lotkach się wytrą , i nie będe myślał o tym że jeden barel był odwrócony (fizycznie to nie przeszkadza). Gorzej z drugim kompletem lotek o którym pisałem , Sigma 23 g steel, w których był założony krótszy grot. Wyjąłem go i podłożyłem kawałek żelastwa żeby się wyrównał z innymi , jednak ten grot sie chwieje i może mi wypaść dla tego planuję wymienić wszystkie trzy na nowe.

Jeśli chodzi o shafty slikstik , to kupiłem alu nie malowane + natural white ( za radą w innym temacie). Nic mi się nie złamało narazie, a choćby nawet to się nie przejmuję bo mają one wykręcane topy, tak że w razie awarii wymienię sam top i gra gitara. Martwi mnie jednak jakość samego alumnium które wg mnie jest za miękkie jak na aluminium - wgiecenia są dość głębokie, no i fatalna obróbka mechaniczna (ostre krawędzie).

Co do shaftów Unicorn Gripper - potwierdzam , łamią się błyskawicznie ( miałem jeden komplet który połamałem w niecałą godzinę gry - fakt że na płytkach ale co z tego).
Zwykłe nylony natural white bullsa czy harrowsa biją je na głowę
Unicorn wypuścił nowszy model gripper 2, są grubsze niż stara wersja , może nie będą tak pękać. Kolega kupił 6 kpl. tak że zobaczę jak to się będzie zachowywać przy kontakcie z glebą.

Jeśli chodzi o tarczę to też mi chodził po głowie Eclipse Pro ( coby wszystko było jednej marki :-D ). Mam aktualnie blade III i jestem w miarę zadowolony, jednak pająk dość często odbija niestety. Ktoś pisał w innym temacie że z najwyższych modeli tarcz to właśnie blade stoi najsłabiej z pająkiem , lepiej wypada Eclipse Unicorna , i najwyższy model Bullsa.
W tej chwili Eclipse sobie odpuszczę , ewentualnie może kupię coś ale po dokładnym obejrzeniu w sklepie jakimś (przez internet troszkę się boję - Unicorna zwłaszcza)

WereWolf , byłbym bardzo wdzięczny za ten filmik o którym pisałeś w swoim poście.

Dzięki za opinię , pozdrawiam.
 
 
 
WereWolf 



Drużyna: Nie Wiem
Tarcza: Winmau Blade 4, Bull's Advantage Trainer
Lotki: Steel - McCoy Marksman 26g, Soft - McCoy Marksman 18g
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 306
Skąd: Głogów
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:57 am   

bowy napisał/a:

Jeśli chodzi o tarczę to też mi chodził po głowie Eclipse Pro ( coby wszystko było jednej marki :-D ). Mam aktualnie blade III i jestem w miarę zadowolony, jednak pająk dość często odbija niestety. Ktoś pisał w innym temacie że z najwyższych modeli tarcz to właśnie blade stoi najsłabiej z pająkiem , lepiej wypada Eclipse Unicorna , i najwyższy model Bullsa.
W tej chwili Eclipse sobie odpuszczę , ewentualnie może kupię coś ale po dokładnym obejrzeniu w sklepie jakimś (przez internet troszkę się boję - Unicorna zwłaszcza)

Ja tarczy jeszcze nie zmieniłem, na razie służy mi jeszcze stary Blade, ale nadal zastanawiam się na co go wymienić...

Byłem przekonany do nowego Blade'a, ale co raz poważniej zastanawiam się nad Bullsem, głównie z powodu tego pająka wlaśnie - niby nowa wersja Blade'a miała mieć go dużo mocniejszego, ale czytałem, że jednak nadal jest z tym problem.

bowy napisał/a:
WereWolf , byłbym bardzo wdzięczny za ten filmik o którym pisałeś w swoim poście.

Dzięki za opinię , pozdrawiam.

Filmik jest tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=yVgVbnbMc6g

Podstawowe porównanie kilku najwyższych modeli tarcz, gdzieś pod koniec jest pokazany właśnie bull z tarczy Unicorn Eclipse.
 
 
 
unicorn 


Tarcza: unicorn Eclipse Pro
Lotki: unicorn sigma pro 22,8g
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 110
Skąd: polska
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 1:09 am   

nie kupujcie tarcz czasem w Argosie ;) to dla uk

blade robi w Kenii
unicorn robi chinach
(jest w trakcie zmiany producenta mam nadzieje że się poprawi jakość
a ostatnio tez w kenii powstało troszkę tablic dla niego)

beznadziejne aluminiowe shafty miały być wymieniane to wymienili je na takie same tyle ze proste :? w przypadku jak były krzywe

pisałem troszkę o unicornie w dziale o tych shaftah niestety to troszkę dotyczy się większości produktów po prostu trzeba bardziej zwracać na to co się kupuje
a nie na nazwę firmy

co do bareli to z ciekawości zobaczę jak to wygląda

kiedyś gdzieś tu w jakimś poradniku czy coś zamieściłem fotki nie typowych barreli , krzywych pointów w nowych zestawach ale chyba przepadły albo sam nie wiem gdzie szukać
 
 
andre 



Drużyna: Destroyer/Titan
Tarcza: Bull's Advantage
Lotki: no name :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 627
Skąd: Bochnia/Kraków
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 9:55 am   

bowy napisał/a:
Co do shaftów Unicorn Gripper - potwierdzam , łamią się błyskawicznie ( miałem jeden komplet który połamałem w niecałą godzinę gry - fakt że na płytkach ale co z tego).
Zwykłe nylony natural white bullsa czy harrowsa biją je na głowę
Unicorn wypuścił nowszy model gripper 2, są grubsze niż stara wersja , może nie będą tak pękać. Kolega kupił 6 kpl. tak że zobaczę jak to się będzie zachowywać przy kontakcie z glebą.


Ja gram takimi gripperami bodajże medium (35mm), nie wiem czy są to te nowe czy jeszcze ta pierwsza wersja:
http://www.unicorn-darts....ns/main/f22.jpg

Oprócz tego co napisał bowy to chcę dodac, że one są krzywe!! Z tego co zaobserwowałem to gwint nie jest symetrycznie toczony w stosunku do osi całego szafta. Kupiłem 5 kompletów ale juz większość połamana(nawet nie przy gwincie, tylko przy nacięciach trzymajacych piórko) i prawdopodobnie zmienie na jakieś alusy, bo do gripperów zraziłem się..

Jeśli możecie polecić jakieś dobre i wytrzymałe szafty długość 35mm najlepiej aluminiowe to będę wdzięczny :)
 
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 10:59 am   

unicorn napisał/a:
nie kupujcie tarcz czasem w Argosie ;) to dla uk



a dlaczego?
kupuję tam i zawsze wszystko gra! Ostatnio 4 tarcze kupiłem i jestem zadowolony (no może z wyjątkiem małego feleru w jednym unicornie, ale to wina unicornu a nie Argosa).
pytam, bo może czegoś nie wiem!
 
 
 
unicorn 


Tarcza: unicorn Eclipse Pro
Lotki: unicorn sigma pro 22,8g
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 110
Skąd: polska
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 1:28 pm   

firmy typu Argos biorą masówkę oraz specjalne serie sprzedawane tylko dla argosu i z tym bywa różnie

ale jak się znasz i wiesz co kupujesz to ok
tym bardziej że w razie reklamacji nie stawiają żadnych pytań czy jest to wadliwy produkt czy po prostu masz taki kaprys
 
 
szaman 


Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Siemianowice
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 7:59 am   

Mój pierwszy post
Witam wszystkich
Ostatnio kupiłem lotki Harrows Eric Bristow
wszystko pięknie ładnie skupienie w porównaniu do barówek lepsze itd
Po przeczytaniu tematu postanowiłem sprawdzic barelki i co sie okazuje
waga, rozmiary w porządku ale ten głębszy gwint także jest w jednym barelku odwrotnie
i teraz niewiem, czy tak ma być? Jeszcze nie rzucam tak dobrze żeby stwierdzić czy jest różnica w wyważeniu
 
 
WojoSport 



Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 9:07 am   

A czy ten gwint jest inny tylko w tym barelku? Wg mnie najlepiej byłoby gdybyś dał fotki z lotkami i wtedy będzie można ocenić czy tak powinno być. Jestem zdania że lepiej dołożyć i kupić sprzęt dobrej,sprawdzonej firmy. Na masówkach możemy się ostro przejechać.
 
 
bowy 


Tarcza: Blady 4 Dual Core
Lotki: dużo by pisać...
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 180
Skąd: Galicja
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 10:22 am   

WojoSport - napisz co rozumiesz przez "dobry sprzęt" i ile trzeba na niego wydać?
Szaman piszie o lotkach Harrowsa Eric Bristow które są najdroższymi w twoim sklepie (179zł). Jest to topowy model tej marki.
Ja założyłem ten temat pisząc o Unicornie - dla mnie najlepszej marce która długo w Polsce była praktycznie nie do kupienia , później lotki unicorna - jak się pojawiły to ich ceny oscylowały w granicach 400 zł. W tej chwili lotki Unicorna można swobodnie kupić w Polsce w cenie 250-300zł (za najwyższe modele oczywiście). Jendak jak się okazuje Unicorn nie jest taki dobry jakby się wydawało gdyż jest produkowany w chinach, opisywałem bardzo dokładnie na co można się naciąć kupując ten sprzęt.

Podaj proszę parę konkretów dotyczących tego co rozumiesz przez "sprzęt dobrej sprawdzonej firmy", i ile Twoim zdaniem trzeba na niego wydać żeby być pewnym że się ma dobry sprzęt.
Może są jakieś lepsze marki o których ja nie mam pojęcia - chętnie się dowiem czegoś nowego bo sam przerabiałem już praktycznie wszystko co jest dostępne na Polskim rynku i jestem średnio zadowolony.
Ostatnio zmieniony przez bowy Nie Sie 15, 2010 6:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tedi 


Drużyna: V Element
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 226
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 12:43 pm   

WojoSport próbuje uprawiać na tym forum darmową reklamę swego interesu, plecie 3po3 w każdym poście i temacie (powinien dostać bana). Osobiście grałem kilka lat Bristowami (kilka kompletów) i uważam że jakość ich wykonania była na wysokim poziomie.
 
 
Warloard 



Drużyna: D'Artagnan Gotyk
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: soft:Eric Bristow 16g steel:Ted Hankey 14g
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 574
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 11:41 am   

bristowy to najlepsze lotki z harrowsa bezapelacyjnie:)
 
 
kleber 



Drużyna: DC Podbeskidzie
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Precision Voyager Black 25g
Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 917
Skąd: Świętoszówka/Bielsko
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 4:41 pm   

Cytat:
bristowy to najlepsze lotki z harrowsa bezapelacyjnie:)

Zgadzam się w 100% :-D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group