DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Spece od sprzętu komp!!!
Autor Wiadomość
Janiu 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Lotki: Harrows Eric Bristow (gładkie) 18g
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 2066
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 23, 2003 1:12 am   Spece od sprzętu komp!!!

Mam problema odnośnie pamięci RAM.
Płyta BX-owa na, pod P2&Celerona do 1Ghz. Obsługuje do 512MB pamięci ram (max 4x128MB JEDNOSTRONNYCH)

Kupiłem 128MB pamięci ram 133MHz jednostronnej, zamontowałem i...
Sprzęcior widzi tylko 64MB i na dodatek w 100MHz!!! (Sprawdziłem pamięć za pomocą programu Aida32 i pamięć jest o.k. a na innym kompie działa jak należy - z właściwymi wartościami).
Mogę się pogodzić z częstotliwością ale co do wielkości mam DUŻE zastrzeżenia. Ustawień dla pamięci w biosie mam trzy pozycje po dwie możliwości (czyli osiem ustawień), przetestowałem wszystkie i nic nie się nie zmieniło.
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co jest zgrane??? Albo chociaż naprowadzić na jakiś trop...
Za wszelkie podpowiedzi wdzęczny będę.
 
 
 
Czarny 


Wiek: 48
Dołączył: 23 Paź 2003
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 23, 2003 3:34 pm   BX...RAM...PC133

Po pierwsze:
według oficjalnego standardu BX NIE OBSŁUGUJE częstotliwości 133MHz, ani dla pamięci ani systemowej. Wszystkie udane bądź nie implementacje magistrali 133 na BX nie oznaczają że na Twojej płycie kość będzie chodzić na 133 MHz (to samo tyczy sie procka).

Po drugie:
BX obsługuje MAX 512MB, owszem. W twoim przypadku jest to 4x128MB bo masz na płycie 4 sloty na pamięci jak przypuszczam (są też wersje z 3 i tam troszke inaczej to wygląda- te obsluguja kosci do 256MB, dwustronne oczywiscie :)) . Natomaist jest tak tylko dla pamięci
DWUSTRONNYCH i chodzi tu nie tylko o to jak chipy są na kości umieszczone ale bardziej jak są logicznie zorganizowane. Kostka dwustronna jest widziana jako dwa banki pamięci, każdy odpowiadający połowie jej pojemności. czyli tak naprawdę płyta BX mająca 4 gniazda pamięci obsługuje 8 banków po 64 MB... Kość jednostronna jest widziana jako jeden bank pamięci, więć BX w całości zobaczy tylko kostki max. 64MB i nic na to nie poradzisz, możesz jedynie kupić kostki, które w cenniku są opisane jako RAM BX czy jak to kto zwie. Występują w max. pojemności do 256MB (nie każdy BX je zobaczy) i cechują się głównie tym, że kosztują 2x tyle co zwykła kość, np. PC-133
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 23, 2003 8:25 pm   

Prosze bardzo, konkretna fachowa odpowiedz, tylko chyba troche malo optymistyczna dla jania.
 
 
 
Janiu 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Lotki: Harrows Eric Bristow (gładkie) 18g
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 2066
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 23, 2003 11:36 pm   

Dzięki bardzo.
Faktycznie fachowa!
Krótka, zwięzła i wyczerpująca temat - choć mało optymistyczna!
Nie sądziłem, że na tym forum taką otrzymam - tym bardziej jest dla mnie cenna.
A przy okazji! Może ktoś lub znajomy ktosia chce chce się zmienić na pamięci.
Zamienię 128MB SDRAM-u 133MHz na dwie kości 64MB 100MHz lub na jedną kość 128MB dwustronną.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group