DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej zakoczenia II edycji MLSD OSTRAKLASA
Autor Wiadomość
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 1:48 pm   Turniej zakoczenia II edycji MLSD OSTRAKLASA

siwers napisał/a:
kiedy będzie turniej/zakończenie MLSD?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
W dniu dzisiejszym ( 15.04.2012) na krótkie spotkanie zebrał się Zarząd MLSD OSTRAKLASA w pełnym składzie.

Wstępnie ustalono:
1. Turniej kończący rozgrywki OSTRAKLASY odbędzie się PUB-e DZIUPLA ul.Odmogile 1.
Termin będzie podany po dokładnych ustaleniach (wstępnie połowa czerwca)
Forma : Turniej indywidualny double. k.o
Podczas turnieju zostaną wręczone nagrody i trofea za obecny sezon.


Będzie to 23 czerwca (sobota) godz ok. 15.00

PS.
Tak ustalił Zarząd na spotkaniu, nikt nie protestował wszyscy jednogłośnie przystali na taką propozycje lokalizacji turnieju końcowego.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Bober napisał/a:
Mam nadzieje że Zarząd wziął pod uwagę że w tym terminie najprawdopodobniej nie będzie żadnego zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych a także 1, 2 i 4 zawodnika ligi...


----------------------------------------------------------------------------------------------

mam wobec tego pytanie....

czy jak jest rozdawanie Oskarów to jeśli jest tez kilku pretendentów może być nieobecnych to też się zmienia termin i lokalizację imprezy ??
Z tego co widziałem to chyba jednak nie.....

"w tym terminie może nie być zwycięzcy żadnej klasyfikacji a także 1, 2 i 4 zawodnika ligi???"
No i co z tego ?? Zawsze mogą odebrać nagrody koledzy z drużyny
Po za tym czy mamy przestawiać cały terminarz bo kilku czołowych graczy jedzie na jakieś Mistrzostwa Drużynowe w Sofcie ??
moim zdaniem:
w lidze gra 50 osób - jeśli dla 4 czy 5 osób reszta ma zmieniać termin i miejsce rozgrywek
coś jest nie tak ......
Wygląda na to że cała liga jest dla kilku graczy....
Z całym szacunkiem dla tych najlepszych, ale liga jest rozgrywkami drużynowymi.
Jeśli część zawodników wybiera inny turniej to ich sprawa. To znaczy tyle że tamten jest ważniejszy dla nich w tym momencie i nic więcej.
Nagrody odbiorą koledzy z drużyny i po sprawie.
Planowane jest przełożenie turnieju na 30.06.
Gdyby na ten turniej nie mogło przyjść kilku innych graczy (słabszych) to oczywiście przestawki by nie było.

Coraz bardziej zastanawiam się czy ta liga jest ligą wszystkich zawodników czy tylko dla pewnej grupy a reszta musi się podporządkować .
 
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 1:55 pm   

Nie przesuwasz całego terminarza to po pierwsze!!!
Mieliśmy sobie (ostrzy i plastikowi) nie wchodzic w paradę z terminami.
Po trzecie i najważniejsze!!! Założyłem tą Ligę z Tobą ale od dłuższego czasu w dupie macie poinformowac mnie o jakichś decyzjach a już bynajmniej zapytać czy się z czymś zgadzam czy nie!!! Dokoptowaliście sobie 2 osoby do zarządu w trakcie sezonu... niby z jakiej racji!!!??? Przenosicie zakończenie sezonu do Dziupli (nic tu nie mam do Dziupli) pomimo że najwięcej drużyn gra w SportBarze nie mówiąc o reklamach sponsorów itp
Trochę to nie tak wydaje mi się powinno wyglądać...
 
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 2:55 pm   

Zacznijmy od początku...
Cytat:
Mieliśmy sobie (ostrzy i plastikowi) nie wchodzić w paradę z terminami.

Dlatego tez zakończenie nie było w maju co mi zarzucił już Prezes bo trwały rozgrywki KLD.
A jak ktos jest "ostry" i "plastikowy" na raz to musi czasem zrobić jakiś wybór.
I tu nie kolidujemy z KLD.
Cytat:
Założyłem tą Ligę z Tobą ale od dłuższego czasu w dupie macie poinformować mnie o jakichś decyzjach a już bynajmniej zapytać czy się z czymś zgadzam czy nie!!!

I tu kolejna ciekawostka, bo co zakładania ligi to słyszałem już wiele wersji, kto był w grupie założycielskiej :) i wiedz ze nie jesteśmy jedyni....
Z tym że ja nie będę miał nic przeciwko jeśli w nadchodzących wyborach nie będę w zarządzie. Jeśli będzie potrzeba to chętnie służę pomocą(strona ,statystyki) ale to nie znaczy ze muszę być w zarządzie. Jeśli ktoś będzie chciał tym pokierować to jak najbardziej jestem za... Nie traktuje tego jako prywatna ligę po mimo że brałem udział w jej zakładaniu.

Co do informowania - to o ile pamiętam sam zrezygnowałeś z członkostwa w Zarządzie..
Cytat:
Dokoptowaliście sobie 2 osoby do zarządu w trakcie sezonu... niby z jakiej racji!!!???

Zarząd liczył 3 osoby - przewidziane było 5 - były dwa wakaty...

Cytat:
Przenosicie zakończenie sezonu do Dziupli (nic tu nie mam do Dziupli) pomimo że najwięcej drużyn gra w SportBarze nie mówiąc o reklamach sponsorów itp

Nie bardzo rozumiem słowa "przenosicie" do Dziupli .....
Nie wiedziałem że zakończenie było zarezerwowane dla SportBaru.
Jeśli tak było to na spotkaniu zarządu 15.04. na wniosek Pawła, żeby zorganizować w Dziupli turniej zakończenia na pewno wszyscy byśmy zareagowali. A było wręcz przeciwnie.... Wszyscy zaakceptowali ten pomysł.

Cytat:
pomimo że najwięcej drużyn gra w SportBarze nie mówiąc o reklamach sponsorów itp

W takim wypadku powinni kapitanowie drużyn grających w SportBarze zareagować po informacji na forum,że turniej będzie w Dziupli i wprost napisać ze chcą aby turniej końcowy odbył się właśnie u Ciebie.
A co do reklam sponsora to jakoś nigdzie nie doczytałem że obowiązkowe jest umieszczanie ich w lokalach.... Owszem na koszulkach muszą być....ale w lokalach.... nie słyszałem... Ale mogę się mylić.....

Podsumowując:
Odbyłem już telefoniczna rozmowę ( z mojej strony był to raczej ryk zarzutów i oszczerstw+ wulgaryzmy gratis) z Prezesem i kolejny raz wyszło, ze ja namieszałem, przekręcałem i w ogóle działam destrukcyjnie na tę ligę...

Poczekajmy więc zatem na oficjalne stanowisko Prezesa w tej kwestii i może wypowie się (wreszcie) reszta zarządu.
 
 
 
nowohucki 



Drużyna: Nowohucianie NH2010
Tarcza: Bull's Advantage
Lotki: Harrows Magnetic
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 950
Skąd: Nowa Huta
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 12:02 am   

tylko jak to sie staje, że ja od 2 miesięcy informuje właścicela Dziupli, że tam rozegramy turniej kończący, a tu nagle zostaje zmieniony nie tylko termin ale również lokalizacja owego turnieju. Szkoda, że nikt nie zapytał mnie o zdanie a postawił przed faktem dokonanym...
 
 
Grzesiek 



Drużyna: Kryzys Squad
Lotki: 18g Aztec
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 10:24 am   

Moim zdaniem przeniesienie terminu i lokalizacji byłoby działaniem niekonsekwentnym skoro podjęto już jakieś działania organizacyjne. Poza tym zawsze będzie tak, że kolejny termin komuś nie będzie pasował.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć zwycięstwa w tych prestiżowych zawodach.
 
 
Grucha 



Drużyna: OZD / Innainszość
Tarcza: Blade 4
Lotki: NN 18g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 205
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 10:25 am   

Świetnie...ludzie od ponad miesiąca mają zaplanowany 23 czerwca jako turniej zakończenia a tu taki surprise. Nie wspomnę o tym, że poza ludźmi którzy chcą też zagrać w tej softowej drużynówce mamy też ludzi którzy w weekendy pracują i muszą sobie brać wolne, mamy żołnierzy dla których też zaplanowanie jednej soboty może być problemem, czy choćby studentów którzy mogą mieć sesję czy inne bzdety. Dla mnie "turniej" zakończenia taki jak IPL czy ten "nasz" jest okazją aby większość drużyn mogła się spotkać, komentować zakończony sezon , cieszyć z sukcesów itp. Szkoda bo frekwencja może być kiepska. Uważam jeszcze że prezes lub wyznaczony członek zarządu powinien w przypadku takiego nagłego przeniesienia terminu imprezy przeznaczonej dla wszystkich drużyn grających w MLSD przynajmniej się pofatygować i zadzwonić do kapitanów, dowiedzieć się czy ich drużyny będą mogły się stawić. Jak widać nie jest to dla władz ligi takie istotne....
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 11:23 am   

A gdzie od ponad miesiaca był podany termin 23? Bo ja go zobacayłem w ostatnia niedziele po podaniu przez Piotra w temacie pucharu steel dart zone?
 
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 11:58 am   

Piotrze... jeżeli dobrze, o ile w ogóle przeczytałeś (bo masz umowy gdzieś,co pokazałeś przed GP Małopolski) umowę sponsorska z głównym sponsorem ligi darter180.com , to powinieneś był zauważyć że jednym z punktów, jest baner reklamowy w SportBarze (jak do tej pory, głównej areny rozgrywek ostraklasy, poprzez ilosc drużyn, założycieli ligi, rozmów sponsorskich itp). Nic nie stoi na przeszkodzie aby inne kluby w przyszłym sezonie oddały w swoich lokalach odpowiednie miejsca reklamowe, dogadały sie ze sponsorami a w połowie roku zmieni sie Zarząd i zrobimy zakończenie w sali konferencyjnej Gminy Kłaj...
 
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 12:28 pm   

Cześć trzecia - Przepisy wykonawcze obowiązujące w sezonie 2011 / 2012

Artykuł 1 - Zarząd
W sezonie 2011/ 2012 w skład Zarządu wchodzą założyciele Ligi Przemysław Bobrowski i Piotr Cymerys oraz 2-ch przez nich wybranych członków zarządu. Wybrany zarząd rozdziela miedzy siebie funkcje prezesa i skarbnika oraz odpowiedzialnych za poszczególne działy organizacyjne. W przypadku uchwał przy równej ilości głosów, decyduje Prezes

Gdzie tu nie jest napisane że Zarząd może sobie dokoptowac kolejne 2 osoby bo są wakaty...
 
 
 
siwers 


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 225
Skąd: PL
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 12:38 pm   

Moje niewinne pytanie a tu taka burza się zrobiła :)

Może rozdzielmy dwa wątki które tu się pojawiły.

1) Termin - nie wiem kiedy został dokładnie ustalony ale stał się trochę niefortunny. Zabrakło wzajemnych konsultacji.

2) Miejsce - od połowy kwietnia po spotkaniu Zarządu MLSD była informacja o Dziupli i nikt przez 2 miesiące się nie sprzeciwiał. Nawet Dart Pro któremu do Dziupli daleko ;)

Zamiast bić piane na forum ustalmy wreszcie jakiś kompromis. Połączmy zakończenie sezonu z turniejem w Kwadracie 25 czerwca, w dziupli niech turniej się odbędzie, a w Sporcie można zagrać jak tylko euro pozwoli ;)
 
 
-Golden- 



Drużyna: Born 2 Dart
Wiek: 39
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 89
Skąd: Zakopane
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 1:03 pm   

Komunikat Prezesa Małopolskiej Ligi Steel Darta Ostraklasa

Ogłaszam, że turniej zakończenia sezonu 2011/2012 odbędzie się w dni 30.06.2012 w SportBarze przy ulicy Rakowickiej 17.

Ustanowienie tej daty i miejsca wiąże się z rozgrywkami Drużynowych Mistrzostw Polski PFD w terminie 23-24.06.2012 oraz umiejscowieniem reklamy sponsorów ligi (wykorzystana zostanie na zasadzie ścianki medialnej).

Uzasadnienie:

Wszelkie aspekty i ewentualne niedogodności związane z rozegraniem zawodów i wręczeniem nagród przeanalizowałem konsultując z członkami zarządu (opinie różne od mojej).

Co do terminu pragnę zauważyć, że pod kątem rozegranego w kwietniu Grand Prix Małopolski POD (będącego turniejem m.in. krakowskiego środowiska darterskiego) PFD przesunęło turnieje Indywidualnych Mistrzostw Polski, byśmy nie wchodzili sobie w drogę. Zasada wzajemności musi zostać bezsprzecznie zachowana, jeżeli chcemy by dart nadal się rozwijał. Przy kwestii Drużynowych Mistrzostw Polski chcę zasygnalizować jedną jeszcze rzecz. Otóż MLSD Ostraklasa nie ma w swoich założeniach stawania na drodze rozwoju graczom startującym na arenach innych niż steelowe. Co za tym idzie stworzenie szansy zagrania na turnieju DMP zawodnikom, którzy są także zawodnikami MLSD wydaje się integralną częścią działań Zarządu ( lub chociażby Prezesa -w przypadku odcięcia się od tego stwierdzenia reszty członków zarządu).

Jeżeli chodzi o miejsce turnieju to w związku z dokonaną analizą, a także wykorzystując moją wiedzę i doświadczenie w zakresie marketingu sportowego uznaję, że w kontekście ewentualnych rozmów z potencjalnymi sponsorami ligi w kolejnych sezonach nie możemy pozwolić sobie na ignorowanie umów (także tych niepisanych) z dotychczasowymi partnerami.

Będąc działaczem charytatywnym posiadam także szereg innych obowiązków i niestety zajęty nimi nie wziąłem pod uwagę kwestii plakatu reklamowego podczas spotkania zarządu - co zapewne jest moim błędem. Za to wszystkich serdecznie przepraszam.

W związku z tym, że informacja o dacie i miejscu rozegrania turnieju zakończenia sezonu ukazuje się na 25 dni przed jego przeprowadzeniem głęboko wierzę, że większość osób, które chcą brać udział w tym wydarzeniu ma wystarczająco dużo czasu na tzw. "dogranie terminów"

Z poważaniem
Jakub Zalotyński
 
 
JS62NH 


Drużyna: Raut'ersi
Lotki: aztec 20,PT Legend
Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 2:15 pm   

pozwolicie Panowie,że też się wtrącę chociaż osobiście wolę podyskutować twarzą w twarz...mam nadzieję,że nie nikt nie będzie miał mi za złe,iż nieskromnie przypomnę mój skromny udział(jako jeden z inicjatorów)w tworzeniu NASZEJ ligi...to,że wyłączyłem się w tym sezonie od wszelkich prac i udziału w turniejach(tymczasowo)jest wynikiem(jak prawie wszyscy wiedzą)moich osobistych obowiązków ale nie oznacza to,że nie mam zamiaru kontynuować tego co wcześniej zaczęliśmy...ale przejdźmy do rzeczy...
Panie Prezesie(jak kiedyś Kuba powiedziałeś do mnie..."nie będzie w lidze demokracji...to co ja powiem nie będzie podlegać dyskusji...")właśnie doprowadzasz do takiego konfliktu,że możesz zostać sam na placu boju wraz z garstką "GWIAZD"...bardzo mi(i nie tylko mnie)się to nie podoba...o terminie zakończenia ligi i miejscu(23.06.2011 w Dziupli) dowiedziałem się parę tygodni temu i ustawiłem sobie kalendarz tak żeby móc tam być i szczerze powiedziawszy nie mam ochoty tego zmieniać...moja drużyna(rozmawiałem z większością)jest tego samego zdania i dla nas ten właśnie termin jest ostateczny...do kapitanów(a co za tym idzie do wszystkich graczy)mam propozycję abyśmy spotkali się na turnieju w Dziupli 23.06.2012 a kto nie ma ochoty to niech sobie przyjdzie tydzień później ...
mam jeszcze więcej uwag co do kończącego się sezonu ale to jest temat na spotkanie kapitanów bo dużo by o tym pisać...
...żeby było jasne kto kryje się pod tym Nick"iem to podpisuję się z imienia i nazwiska...
...kapitan SB-Makss:Janusz Szczęśniak
pozdrawiam wszystkich i proszę o wypowiedzenie się tutaj lub na spotkaniu a nie tylko gdzieś tam po kątach...
...JS...
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 3:20 pm   

Januszku jakie spotkanie kapitanów??? Chyba ligi pomyliłeś??? Przecież jak organizowałeś ligę z nami to pamiętasz że jednym z głównych postulatów był brak takowych spotkań i scentralizowanie władzy...
 
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 3:44 pm   

Bober napisał/a:
Piotrze... jeżeli dobrze, o ile w ogóle przeczytałeś (bo masz umowy gdzieś,co pokazałeś przed GP Małopolski)

Możesz szerzej to wyjaśnić ?? bo nie ukrywam ze to mnie troche zaciekawiło.... chociaż nie ma to nic wspólnego z Ostraklasą .... ale jestem ciekawy...


PS.Odpiszę wieczorem bo jest o czym pisać
 
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 3:50 pm   

Może trochę inaczej... Marzeniem wielu ludzi w Polsce a co za tym idzie również w Krakowie jest zrobienie z darta sportu, kadry akceptowanej przez Ministerstwo sportu, darta na Igrzyskach Olimpijskich itd. Zdaje sobie sprawę że zainteresowanych tym jest tylko jakiś % zawodników grających w MLSD, KLD, POD, PFD i jeszcze by wymieniać. Dlatego rozgrywki się rozwijają, tworzą się ligi i ich klasy rozgrywkowe tak aby Ci bardziej zainteresowani (w/g Janusza czytaj "gwiazdorzy...") mogli grac o najwyższe cele a Ci mniej spotkali się z kolegami i wyrwali z domu w "celach towarzyskich". Żeby tego dokonać potrzebne są niestety pieniądze - czyli sponsorzy, którzy dając mniejszą czy większą gotówkę stawiają pewne wymagania, podpisują kontrakty i żądają ich wypełnienia. Dla niektórych sponsoringiem jest udostępnienie maszyny na treningi i mecze w zamian za logo na koszulkach i nazwę knajpy w nazwie drużyny. Dla innych wyłożenie 1500 zł na rozwój ligi w zamian za reklamowanie na fejsie, stronie internetowej, nośniku reklamowym w lokalu, zdjęciach z wydarzeń itp. Jeszcze dla innych wyłożenie 200 tys funtów i transmisji telewizyjnej żeby to tylko u nich sie odbywało.
TRZEBA SIĘ Z TEGO WYWIĄZYWAĆ - OD UMOWY USTNEJ CZY UŚCISKU DŁONI, DO PODPISANIA KONTRAKTU !! !
Bo w przyszłości nikt nie będzie traktował Nas poważnie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group