DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej zakoczenia II edycji MLSD OSTRAKLASA
Autor Wiadomość
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 3:53 pm   

geddeon napisał/a:
Bober napisał/a:
Piotrze... jeżeli dobrze, o ile w ogóle przeczytałeś (bo masz umowy gdzieś,co pokazałeś przed GP Małopolski)

Możesz szerzej to wyjaśnić ?? bo nie ukrywam ze to mnie troche zaciekawiło.... chociaż nie ma to nic wspólnego z Ostraklasą .... ale jestem ciekawy...


PS.Odpiszę wieczorem bo jest o czym pisać


GP wyszło super wiec nie ma co drążyc tematu a Ty dobrze wiesz do czego sie zobowiazałeś i nie dotrzymałes słowa...
 
 
 
siwers 


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 225
Skąd: PL
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 5:20 pm   

-Golden- napisał/a:
Jeżeli chodzi o miejsce turnieju to w związku z dokonaną analizą, a także wykorzystując moją wiedzę i doświadczenie w zakresie marketingu sportowego uznaję, że w kontekście ewentualnych rozmów z potencjalnymi sponsorami ligi w kolejnych sezonach nie możemy pozwolić sobie na ignorowanie umów (także tych niepisanych) z dotychczasowymi partnerami.


Prezesie! Wyobraźnia to ważna cecha ale bez przesady. Do dziś nie udało się sformalizować (założyć stowarzyszenia) darta w Krakowie i w Małopolsce a Ty mówisz o jakimś potencjale marketingowym? Może swoim doświadczeniem jesteś w stanie wycenić produkt jakim bezwątpienia jest MLSD? Może od razu przejdźmy na zawodostwo? Zamiast wspólnie pogłębiać pasję jaką jest dart to tworzymy konflikty. Może to najwyższa pora żeby wzorem brytyjskim podzielić krakowskie środowisko na BDO i PDC.

Uważam że zmiana terminu jest mniej kontrowersyjna i do akceptacji ale powinna nastąpić dużo wcześniej lub wogóle nie mieć miejsca.

Jeśli chodzi o argumentacje o braku
-Golden- napisał/a:
plakatu reklamowego

to jest to argument żenujący. Plakat to taki rodzaj wyrobu poligraficznego który może być umieszczony w różnych miejsca. I nie ma przy tym żadnych ograniczeń. Więc nie powinno stanowić problemu przeniesienie plakatu do Dziupli na turniej. Chyba że właściciel plakatu (ktokolwiek nim jest - Zarząd czy Sport Bar) nie wyraziłby na to zgody

Więc Prezesie powiedzmy wprost jeśli Sport Bar miał umowę (pisaną, ustną czy jakąkolwiek) z Zarządem ligi na organizację zakończenia sezonu, a co jest naturalną rzeczą na zarobienie na tym wydarzeniu paru złotych to nie mówmy o problemie baneru reklamowego. Takie niejednoznaczne sytuacje świadczą właśnie o tym potencjale marketingowym... równym ZERO
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 8:27 pm   

siwers napisał/a:


Więc Prezesie powiedzmy wprost jeśli Sport Bar miał umowę (pisaną, ustną czy jakąkolwiek) z Zarządem ligi na organizację zakończenia sezonu, a co jest naturalną rzeczą na zarobienie na tym wydarzeniu paru złotych to nie mówmy o problemie baneru reklamowego. Takie niejednoznaczne sytuacje świadczą właśnie o tym potencjale marketingowym... równym ZERO


Kolego siwers... nie ujmując Twojej rozległej wiedzy marketingowej i biznesowej, nie chodzi o sam plakat bo takowy oczywiscie mozna wydrukowac w każdej chwili i mam nadzieje że w odróznieniu do MLSD masz za duzo pieniedzy i zrobisz lub zapłacisz za projekt i drukniesz kilka co bysmy mogli zawiesić je w kilku knajpach bo oczywiście żaden z właścicieli knajp nie bedzie miał nic przeciwko żeby przez cały rok reklamowac za darmo kilka firm.
Ale na poczatek zrób chociaż 1/10 dla darta Krakowskiego i nie tyko co Prezes, poświęć swój wolny czas jak on a później zarzucaj mu prywate...
 
 
 
siwers 


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 225
Skąd: PL
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 10:40 pm   

Bober napisał/a:
Kolego siwers... nie ujmując Twojej rozległej wiedzy marketingowej i biznesowej, nie chodzi o sam plakat bo takowy oczywiscie mozna wydrukowac w każdej chwili i mam nadzieje że w odróznieniu do MLSD masz za duzo pieniedzy i zrobisz lub zapłacisz za projekt i drukniesz kilka co bysmy mogli zawiesić je w kilku knajpach bo oczywiście żaden z właścicieli knajp nie bedzie miał nic przeciwko żeby przez cały rok reklamowac za darmo kilka firm.


Udostępniłeś lokal dla drużyn (nie znam wzajemnych rozliczeń z kapitanami), Sport Bar jest sponsorem ligi. No to niech Prezes powie wprost że w zamian za to Sport Bar ma zorganizować zakończenie MLSD a nie pierdoli o jakimś plakacie. Plakacie którego zdjęcie widzieli chyba wszyscy... bo główną areną rozgrywek dla wielu drużyn on nie był. Ja to rozumiem, tylko po co ta szopka z Twojej i Prezesa strony.

http://www.youtube.com/watch?v=bia9zDTwrv4

Bober napisał/a:
Ale na poczatek zrób chociaż 1/10 dla darta Krakowskiego i nie tyko co Prezes, poświęć swój wolny czas jak on a później zarzucaj mu prywate...


Możesz mnie uważać za gówniarza w krakowskim darcie. I w pewnym sensie masz racje. Gram w steela rok. Organizacyjne zaczęło mnie to kręcić od kilku miesięcy. Zgłosiłem swoja kandydaturę do Zarządu ligi na następny sezon bo mam swoje pomysły.
Dodatkowo zapraszam w sobotę do Dziupli. Z chęcią zaprezentuje Ci coś nad czym pracowałem przez dłuższą chwilę a coś co należało zrobić od dawna.

Do zobaczenia
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 12:31 am   

Bober napisał/a:

GP wyszło super wiec nie ma co drążyć tematu a Ty dobrze wiesz do czego się zobowiązałeś i nie dotrzymałeś słowa...

Nie no skoro został temat poruszony i przedstawiono mi zarzut niedotrzymywania umów to mam prawo do wyjaśnień. Zwłaszcza ze odpowiedziałem Wam obu mailowo, ale skoro to się stało argumentem w dyskusji.....

Otóż pewnego dnia razem z Kuba postanowiliście zorganizować GP.
No i super....
Kuba twierdził ze macie już jakieś fundusze na cel GP i jeszcze dostaliście inna kwotę od jednej firmy co nie jest chyba żadną tajemnicą.
Zapytaliście czy zrobię tarczę finałową.
Czemu nie .... zrobię. Mam narzędzia, wziąłbym kilku współpracowników i zmontowało by się.
No szkoda tylko ze nie powiedzieliście ze mam to zrobić za własne pieniądze... :)
Ale to przecież szczegół...
Wycofałem się z tego o czym wcześniej Was obu poinformowałem.
Przykro mi ale nie stać mnie na takie wydatki....
Tarczę zrobiłeś sam, miałeś pomoc w transporcie, w montażu. Sorry ale jak ja bym to robił to wszystkie koszty poniósłbym sam i nie sądzę że kogoś by to interesowało. W końcu jak się zobowiązałem to ma być i już... a kwota która została mi zaoferowana nie starczała na taki projekt. Później moja sytuacja finansowa uległa jeszcze dość dużemu pogorszeniu...
Więc nie wiem .... czy miałem wziąć kredyt żeby zrobić tę tarczę finałową i wtedy byłoby ok ??

Wcześniej,zaraz na początku rozgrywek, jasno stwierdziłem : "Jeśli będę dobrze stał finansowo to dorzucę coś do pucharów"
I tak brzmiała moja deklaracja.
Później usłyszałem, że (i tu uwaga:) miałem dołożyć 500 zł do puli rozgrywek.... :o
Byłem i do tej pory jestem zdumiony.... Nigdy nie wymieniłem kwoty a tu okazało się że to ma być 500 zł !! ! I, że zobowiązałem się ..... :shock:

Więc jeśli tak ma wyglądać to "wykorzystywanie wiedzy i doświadczenia w zakresie marketingu sportowego" to jestem pełen uznania....
Dla mnie to zwykła próba wydymania i dość perfidny sposób.
Poprzez wmawianie, że się zobowiązał i że nie dotrzymał słowa....
Czy ten marketing sportowy polega na organizowaniu imprezy i szukaniu gości (żeby nie powiedzieć "frajerów"),którzy pewne rzeczy zrobią za darmo lub dopłacą ?? ?
Dla idei , dla "dobra krakowskiego darta" ?? przecież wszyscy robimy to bezinteresownie...nieprawdaż ?

To tyle w temacie moich nie dotrzymanych umów....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz przejdę do Komunikatu Prezesa

Cytat:
Co do terminu pragnę zauważyć, że pod kątem rozegranego w kwietniu Grand Prix Małopolski POD (będącego turniejem m.in. krakowskiego środowiska darterskiego) PFD przesunęło turnieje Indywidualnych Mistrzostw Polski, byśmy nie wchodzili sobie w drogę.

I co z tego ??
Czy turniej kończący ligę jest aż takim wydarzeniem i tak prestiżowym w skali kraju że zagraza tym Mistrzostwom softa ??

Cytat:
Zasada wzajemności musi zostać bezsprzecznie zachowana, jeżeli chcemy by dart nadal się rozwijał.

Jakbym słyszał ministra Rostowskiego : " Jak Grecja wyjdzie ze strefy Euro to będzie wojna".....
Cytat:
Przy kwestii Drużynowych Mistrzostw Polski chcę zasygnalizować jedną jeszcze rzecz. Otóż MLSD Ostraklasa nie ma w swoich założeniach stawania na drodze rozwoju graczom startującym na arenach innych niż steelowe. Co za tym idzie stworzenie szansy zagrania na turnieju DMP zawodnikom, którzy są także zawodnikami MLSD wydaje się integralną częścią działań Zarządu ( lub chociażby Prezesa -w przypadku odcięcia się od tego stwierdzenia reszty członków zarządu).

A kto im broni jechać i zagrać ? Gdzie jest napisane, że nie mogą zagrać w innych zawodach niż steelowe ?? Skąd to Ci przyszło do głowy....
Pytanie brzmi: Czy z tego powodu że pojedzie 4 osoby to 50 innych osób (chyba w takim przypadku tylko figurantów) ma z tego powodu zgodzić się na przesunięcie terminu.... ?
Przecież mogą jechać śmiało.... Czy puchar indywidualny jest bardziej wartościowy niż Druzynowe Mistrzostwo Polski w sofcie ?? Nie sądzę.... Więc po co to wymyślanie sztucznych argumentów i socjotechniczne pranie mózgów ?

Cytat:
Jeżeli chodzi o miejsce turnieju to w związku z dokonaną analizą, a także wykorzystując moją wiedzę i doświadczenie w zakresie marketingu sportowego uznaję, że w kontekście ewentualnych rozmów z potencjalnymi sponsorami ligi w kolejnych sezonach nie możemy pozwolić sobie na ignorowanie umów (także tych niepisanych) z dotychczasowymi partnerami.


No to w końcu o co chodzi..... czy o jakąś niepisaną umowę o której do tej pory nic nie było wiadomo czy o to że 4 zawodników jedzie na DMP i nie będą mogli zagrać....
Widzę, ze każdy argument jest dobry jeśli prowadzi do celu..... nawet jeśli jeszcze 2 miesiące temu nic takiego nie było poruszane na spotkaniu zarządu....
Ale skoro taka umowa istnieje nie pisana czy pisana to dlaczego sprawa wychodzi dopiero teraz ?? Jakoś nie wierze w zapomnienie ani tym bardziej ze wszyscy zapomnieli po mimo ze plakat w SportBarze wisi nie od dziś....
Czy są jeszcze jakieś umowy nie pisane o których powszechnie nie wiadomo ?
czy należy się spodziewać kolejnych ciekawostek jeszcze przed zakończeniem sezonu?

Kończąc chciałbym jeszcze poruszyć sprawę rozwoju darta....
Tak to prawda. Udało się rozwinąć ligę.
Tylko czy takie podejście jak obecnie wpłynie na dalszy rozwój ?
I w jakim kierunku to idzie ? W kierunku zawodowstwa ??
Jeśli tak to też dobrze i nie tylko dla wymienionych "gwiazd" ale i dla tych co przychodzą towarzysko... Prawda jest taka ze zarówno jedni i drudzy chcą rywalizować.
Więc jeśli dalej będzie stosowany taki marketing sportowy jak obecnie to uda się zrobić kiedyś zawodową ligę, tylko będzie problem z grającymi....
To ze nagrody w tym roku są wyższe to nie tylko zasługa sponsorów.
To zasługa również tych wszystkich zawodników, którzy zdecydowali się w niej zagrać...
I o nich tez należy pamiętać. Nie tylko o najlepszych......


PS. Czy jeśli Prezes po mimo sprzeciwu całego zarządu podejmuje decyzję inną to po jaka cholerę potrzebny jest w ogóle zarząd..... ?? ?

PS2
Cytat:
Może to najwyższa pora żeby wzorem brytyjskim podzielić krakowskie środowisko na BDO i PDC.

Siwers - Musze Cię zmartwić.... juz słyszałem wcześniej podobne zdanie i to dwa razy...
 
 
 
JS62NH 


Drużyna: Raut'ersi
Lotki: aztec 20,PT Legend
Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 8:29 am   

witam ponownie...
nie będę wstawiał cytatów ale myślę,że będzie wiadomo o co chodzi...masz Boberku rację,że chcielibyśmy (mam nadzieję wszyscy)aby dart był dyscypliną sportową...ja podpisuję się pod tym w 100% ale Ty raczej nie...a wiesz dlaczego???bo spadną Ci(i innym właścicielom knajp)obroty...a to z prostej przyczyny;pokażcie mi taką dyscyplinę sportu w której spożywa się tyle piwa i nie tylko...np.zapomniany już I Puchar Wiśni...
pozdrawiam wszystkich "abstynentów"...
...JS..
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 8:27 pm   

Jak Ty Janusz mało wiesz o darcie...
 
 
 
JS62NH 


Drużyna: Raut'ersi
Lotki: aztec 20,PT Legend
Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 10:20 am   

...no cóż,biorąc pod uwagę,że gramw lidze(KLD) dopiero 8 la więc jestem jeszcze nowicjuszem(-:
o darcie być może wiem mało(nie to coTy) ale o SPORCIE wystarczająco dużo...
p.s.jeśli chodzi o picie to też nie jestem autorytetem(;
 
 
siwers 


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 225
Skąd: PL
Wysłany: Śro Cze 27, 2012 2:44 pm   

-Golden- napisał/a:
Ogłaszam, że turniej zakończenia sezonu 2011/2012 odbędzie się w dni 30.06.2012 w SportBarze przy ulicy Rakowickiej 17.


Strona MLSD (chwilowo?) nie działa, a miały się tam pojawić szczegóły turnieju. Dlatego chciałbym tutaj uzyskać informacje na następujące pytania :)

Do której zapisy? 13:30
O której start turnieju? 14:00
Jaki jest planowany system gry?
Jakie wpisowe?
Jakie nagrody?
W jakich godzinach przewidziane jest wręczenie nagród?
Czy w turnieju mogą grać osoby nie zgłoszenie do ligi?

edit: stronka zadziałała, więc na cześć pytań mam już odpowiedzi :)
 
 
-Golden- 



Drużyna: Born 2 Dart
Wiek: 39
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 89
Skąd: Zakopane
Wysłany: Śro Cze 27, 2012 7:41 pm   

Właśnie uzupełniłem informacje na stronie ligi, publikuję je także tutaj, a zatem:

"Turniej zakończenia sezonu 2011/2012" Małopolskiej Ligi Steel Darta odbędzie się 30.06.2012r. w krakowskim SportBarze przy ulicy Rakowickiej 17. Wpisowe na turniej wynosi 10 zł. Rywalizacja będzie się toczyć w systemie double K.O. Zawodnicy proszeni są o wystąpienie w koszulkach klubowych wraz z logo sponsora strategicznego Darter180.com

Harmonogram:

Otwarcie lokalu godzina 12:00

Zapisy trwają do godziny 13:30

Start "turnieju zakończenia sezonu" godzina 14:00

około godziny 18:00 wręczenie nagród drużynom oraz zwycięzcom klasyfikacji indywidualnych

około 18:45 kontynuacja "turnieju zakończenia sezonu"
 
 
siwers 


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 225
Skąd: PL
Wysłany: Śro Cze 27, 2012 10:31 pm   

Dzięki :)
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 27, 2012 10:53 pm   

Cytat:
Strona MLSD (chwilowo?) nie działa,


przeważnie wtedy jest coś ulepszane :) Kiedyś też byłem "wystrachany", bo nie było dostępu przez 2 dni :?

Ale po rozmowie z adminem serwisu wszystko zostało mi objaśnione :)
 
 
 
-Golden- 



Drużyna: Born 2 Dart
Wiek: 39
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 89
Skąd: Zakopane
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 12:29 pm   

Turniej Zakończenia Sezonu 2011/2012 wyniki:

1. Przemysław Bobrowski (SportBar)

2. Krzysztof Kciuk (TITAN Dart Team)

3. Łukasz Kucharczyk (SportBar)

4. Emil Wydra (OZD)

5. Marcin Rzemiński (TITAN Dart Team)
Patryk Toboła (Romulus Dart Team)

7. Bastin Jeltema (SB – Makss)
Robert Kaniewski (TITAN Dart Team)

9. Tadeusz Kruczek (SportBar)
Tomasz Czarnecki (Romulus Dart Team)
Grzegorz Konieczny (TITAN Dart Team)
Michał Stańskowski (Dart Pro)

13. Jakub Zalotyński (MLSD Ostraklasa)
Rafał Kmiecik (Dart Pro)
Adrian Bartnik (Dart Pro)

Osiągnięcia:
Krzysztof Kciuk 17l., 18l.
Łukasz Kucharczyk 12l., 17l., 3x180.
Patryk Toboła 103 HF
Przemysław Bobrowski 2x14l., 3x16l., 18l., 180, 116 HF.
Emil Wydra 16l.,180
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 2:59 pm   

Ależ żałuje że nie dałem rady przybyć widze że turniej stał na wysokim poziomie!!
Graty dla Bobra za zwycięstwo i Łukasza za 12 :lotka: i trzecie miejsce!!!
 
 
 
-Golden- 



Drużyna: Born 2 Dart
Wiek: 39
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 89
Skąd: Zakopane
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 7:45 pm   

zdjęcia z wczorajszego turnieju i dekoracji na Steel Dart Zone https://www.facebook.com/...76725481&type=3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group