DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Złamany grot w moich steelach. Pomocy!!!
Autor Wiadomość
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 10:01 pm   

Problem ze stormami jest bo sporo postów o tym na zagranicznych forach
ludziom pękają i tyle
stop jest miększy co zresztą jest widoczne przy montażu czy wyciąganiu grotów które są miażdżone dużo wyraźniej i łatwiej niż inne groty przez zacisk
maszynka kanceruje je gdy dobrze docisnąć
mam ta maszynkę z drugiego linka
robi ją bodajże Trulon dla Harrows i A180 i paru innych.
na użytek domowy najbardziej universlana... no i najtańsza :P

ja pozbyłem się po definitywnie Stormów z barreli żałuje tylko wpakowanej w to kasy miałem ze 3-4 komplety, nigdy więcej
zwykłe czarne silikonowe Noodory najlepsze tyle że krótkie :cry:

czekam aż ktoś wpadnie na pomysł tytanowych tridentow ale będzie problem aby pasowały na każde groty na rynku w sumie można by je było z tyłu wyfrezować i dać tam troche tworzywa jak w nakrętkach samokontrujących po nabiciu na grot już by nie spadł
 
 
bowy 


Tarcza: Blady 4 Dual Core
Lotki: dużo by pisać...
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 180
Skąd: Galicja
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 7:19 pm   

kowal napisał/a:
czekam aż ktoś wpadnie na pomysł tytanowych tridentow

Rozumiem, że z plastikowych tridentów nie jesteś zadowolony? Ja używam ich w kilku kompletach lotek i sprawują się całkiem dobrze, poza paroma drobnymi mankamentami. Jednego udało mi się zgubić jak do tej pory, ale są drobne tricki dzięki którym trident trzyma się w miarę pewnie na swoim miejscu.
Staram się jednak odchodzić od tego patentu w inny sposób - kupiłem lotki, które wg mnie nie potrzebują tridenta, MvG od Masterdarts. Miejsce osadzenia grotu jest tam zaokrąglone (z minimalną fazką) i lotka nie tłucze tak ostro w pióra, jak moje dotychczasowe lotki z Unicorna. Swoją drogą, ciewa sprawa, że przy dzisiejszej technologii da się wykonać dzidy tak, aby nie było na końcu płaskiego ścięcia, które katuje piórka niemiłosiernie.A jednak większość producentów frezuje lotki "na płasko".

Co do grotów storma, to niedalej jak miesiąc temu, założyłem je do moich najdroższych lotek, a nowy komplet już leci. Po tym co tu przeczytałem, mam mieszane uczucia - czy grać tymi lotkami, czy wywalić te groty. W domu z upadkami nie będzie problemu, ale jak je wezmę do lokalu na płytki, to obawiam się katastrofy :(

Z grotami to w ogóle jest ciekawy temat. Wszystkie lotki Unicorna, którymi grałem, posiadały super groty - pod tym względem Unicorn jest dla mnie nr.1. Myślę, że wymiana grotów Unicorna na inne nie ma większego sensu. Jednak w jednych lotkach byłem zmuszony wymienić groty, założyłem od Unicorna, i stwierdzam, że te które są w sprzedaży, są zupełnie inne, niż te montowane seryjnie. Wydają się miększe, łatwiej je skrzywić, a po wytarciu wierzchniej błyszczącej warstwy kolor jest inny.

Mam jeszcze pytanie odnośnie maszynki do wymiany grotów. Ja wymieniałem groty metodą młotek + imadło + przecinak, i wiem jak mocno groty siedzą w barelu. Jak widzę ten patent z wkręcaniem śruby w miejsce shafta, i ciągnięcie barela za ten gwint, to mam troszkę mieszane uczuicia. Czy to jest pewny patent? Czy nie zdarzyło się nikomu zerwać gwintu?
 
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 8:16 pm   

no bez jaj to śruba 2BA koło naszego M4 jasne nie problem urwać i gwint M20
ale nasadka włazi cała w barel, a koniec barela scianami się spiera na końcu łoża i gwint to tylko centruje barel a pcha go łoże
zerwać można w zasadzie tylko przy odciąganiu ale grot tutaj znów puści pierwszy niż by zerwał się gwint :P
to też nie jest robione pod konia ma iść w miarę normalnie w rekach
można sobie ostatni obrót pomóc kombinerkami ale to max 180 stopni skrętu.
jak nie idzie to trzeba sprawdzić ta druga nakrętkę M10 kontrująca przy łożu i ja zluzować czy nie blokuje to ona jest zazwyczaj przyczyną blokady
grot ma wejść z oporem ale nie gniecie się go w lotkę jak widać ze naprawdę ciężko idzie :| prędzej barel odstrzelić może przy grocie niż gwint zerwie...

jeśli są różnice po zamontowaniu w długościach to wina barrela albo samych grotów
generalnie to tańsze zwykłe groty to się kupuje i tak w pakach po kilkadziesiąt sztuk wiec po prostu jak widzisz ze barel szerszy to szukasz i grotu szerszego na bank taki trafisz w komplecie a nie wbijasz go jak najgłębiej na hama aby dobrze trzymał.

jak się nie ma maszynki to się wyciąga nitownica pisałem o tym juz gdzies
http://allegro.pl/nitowni...4847954495.html
dokładnie taka sama mam i da się nią to zrobić warunek aby grot nie był frezowany

z grotów Unicorna tridenty spadają bo random z wymiarami. nie trzymają tarczy i łatwo się rysują. Ogólnie to kicha i kosztują 3x tyle co Nodory
ale wiem sam po sobie że akcesoria się kupuje bardziej pod gust wiec co komu pasi niech ma i nie będę obrzydzał

a trident plastikowy się niszczy w sumie z winy tarczy np stare w pubie maja wysunięty drut i jak lotka wejdzie cała przy nim to drut nacina trident jak kłade palec przy grocie wiec mnie taki rozwalony trident drażni :P
 
 
bowy 


Tarcza: Blady 4 Dual Core
Lotki: dużo by pisać...
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 180
Skąd: Galicja
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 9:39 pm   

Gdzie kupujesz groty "na wagę"? :lol: szukałem w moich sklepach i znalazłem jedynie groty po 3 szt. pakowane.

Nitownicę używałem raz do wyjęcia grota, i nie udało się. Lotki marki McCoy. Grot był tak twardy, że nitownica go nie łapała. Odbijały się na grocie szczęki nitownicy, ale potem się coś ześlizgiwało. Próbowałem kilkoma nitownicami, fachowiec próbował, a grot ani rusz. Z racji tego, że lotki były dość tanie, to poszedł w ruch młotek, i groty wyszły bez problemu. Problem był inny, ponieważ McCoy płyciej wierci otwór pod grot niż Unicorn, i groty po nabiciu były dużo dłuższe niż podawał producent.

Co do tridenta, to faktycznie, przypominam sobie, że na jednym miałem takie spore wygryzienie, sam się zastanawiałem skąd to... faktycznie pająk jak wystaje to może ściąć trident...
Co do samego tridenta, to moi znajomi, którzy widocznie trzymają lotkę podobnie do Ciebie, narzekali na samą obecność tridenta, i większość zrezygnowała z tego wynalazku.

Swoją drogą, widzę że testowałeś sporo sprzętu, i ciekaw jestem czy kiedykolwiek zwracałeś uwagę na to o czym pisałem w poprzednim poście - wykończenie barela przy grocie. Ja, szukając obecnie nowych lotek, w 1-szej kolejności zwracam uwagę właśnie na ten felerny punkt barela. Niestety, mój ulubiony Unicorn wypada tutaj bladziutko. MasterDart pokazał, że da się zrobić zaokrąglone lotki, co nie wyglądają jak siekierą na pniu ciosane :x , i po kilku miesiącach łupania, śmiało mogę stwierdzić, że bez tridenta MvG świetnie dają radę. Żywotność piórek (w moim odczuciu) nie pogorszyła się w sosunku do lotek z tridentem.
 
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 10:10 pm   

brak fazy albo minimalna jest standardem w wielu japońskich firmach np Monster miałem ich lotkę raz i faza był minimalna 0,5-0,7mm
czemu w euro nie robią? osłabia to konstrukcje np sigma unicorna ma duża szersza fazę od reszty modeli z tej firmy bo jest bardziej spadzisty szczyt i może odstrzelić. może nawet nie tyle w gampleyu co w trakcie osadzania grotów już w fabryce.
teraz one80 takie robi w modelach na 2015 rok.
http://www.dartscorner.co...cPath=1640_1648

na pewno to pomaga i niweluje potrzebę tridenta zresztą nie da się go założyć wtedy i tak bo tworzy się zadzior.
faza na rożnych modelach różni jest odczuwana te co maja tępa kopułę np P. Nicolsony ( i właśnie podobnie jest u Gerwena) czy sporo dumdumow oblecą bez tridenta spad z fazy w szczyt i tak ma zbliżony kat.



co do różnic to winamu i generalnie wsjo co jest z nodora jako producenta jest wiercone na krótko ale u nich standardem są gorty 32mm a nie jak w unicornie 35mm. kupiłeś złe groty po prostu :P . a groty obecnie to biorę z RedDragona tam są w packu właśnie 32mm i sa the best bo nie obłażą, nie szatkuja sisalu a trzymają się tarczy uber mocno
 
 
bowy 


Tarcza: Blady 4 Dual Core
Lotki: dużo by pisać...
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 180
Skąd: Galicja
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 10:53 pm   

Hehe, widzę że o tych samych lotkach rozmawiamy :lol:
Nicholsony miałem, fakt, jedyne z Unicorna jakie kojarzę, które nie miały ostrej fazy. Jednak to nie to samo co MvG. Nicholsony nie miały fazy, ale dalej były płaskie. Trident w tych dzidach był potrzebny. MvG mają czubek półokrągły (wypukły), przez co łagodniej uderzają w piórka. Sigmy mam nadal, i tam faktycznie fazka jest wielka. Mam tam założone Stormy, i nie zakrywają w całości tej fazki... Wcześniej miałem fabryczne groty z tridentem, i było dużo lepiej.
A loteczki ONE80 - no piękne :D może kiedyś trafi jakiś komplet do kolekcji. Myślę, że przy pomocy maszynki takiej jak Twoja, to i wymianę grotów powinny przeżyć :wink:

Nie kumam tylko, o co kaman z tym Reflex Point...

Edit: właśnie się doszkoliłem na YT. Ten Reflex, to - śmiało można powiedzieć - rewolucja na rynku. Grot grubości 1,5mm (jeśli dobrze kojarzę to połowa grubości standartowego grotu). Grot jest cienki i elastyczny, lotki zachowują się w tarczy, jak softowe. Widziałem kiedyś na turnieju w tv jak grała tym Deta, i nie mogłem uwierzyć w to co widziałem. Lotka po wbiciu w sizal, telepie się jak softowa w durszlaku (choć model lotek Dety, który jest dostępny w necie, nie ma tych grotów...). Teoretycznie, lotki powinny się ciaśniej grupować w tarczy, bo grot jest miękki, przez co lotka poddaje się uderzeniom kolejnej barelki, zamiast zbijać ją na sąsiedni sektor.
Pozostaje tylko pytanie, jak to się będzie zachowywać przy kontakcie z twardym podłożem, przy lotce ważącej +24gr...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group