DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Super liga Łódź sezon 2012/2013 pytanie
Autor Wiadomość
pik48 


Drużyna: Legion
Tarcza: Blade 5
Lotki: Joe Cullen 21G
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 813
Skąd: Ksawerów
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 5:54 am   Super liga Łódź sezon 2012/2013 pytanie

Padła propozycja aby zamiast grać w poniedziałki grać we wtorek lub zamiast tego zrobić kilkasobotnich zjazdów ilość zależy od zgłoszeń .Jakie według was rozwiązanie ?? .Pytanie kieruję raczej w stronę chętnych wziąć udział w tegorocznych rozgrywka SL :lotka: .Odrazu można mieć wtedy jakiś zarys chętny do gry w tym roku ;)
 
 
 
Pietja 



Drużyna: Lwy Darta
Tarcza: Lowen S.P.O.R.T. Turnier Dart
Lotki: Karella 16 g (barele)
Wiek: 45
Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 1102
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 9:11 am   

Mimo tego, że nie gram SL to nie podoba mi się pomysł grania jej w soboty. Większość zawodników SL gra również w ŁLD i mnie jako kapitanowi drużyny nie odpowiada argument typu "nie możemy grać meczu w sobotę bo np dwóch moich zawodników idzie na Super Ligę steela". Zrobi się kłopot dla jednych i drugich.
 
 
 
Krzyś 



Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 12:34 pm   

Cytat:
Pytanie kieruję raczej w stronę chętnych wziąć udział w tegorocznych rozgrywka SL

Ja jestem chętny i od razu się wypowiem. Jestem za grupowaniem większej ilości zawodników jednego dnia. Nie koniecznie w soboty.
 
 
piasek 


Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Pro Stone Mark Walsh 22g
Wiek: 41
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 359
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 1:46 pm   

Ja jak najbardziej byłbym za graniem w sobotę. Można wtedy spokojnie zrobić mniej zjazdów (takich naszych poniedziałków w poprzednim sezonie), a jednego dnia można rozegrać dużo więcej meczów.

Pietja napisał/a:
Mimo tego, że nie gram SL to nie podoba mi się pomysł grania jej w soboty. Większość zawodników SL gra również w ŁLD i mnie jako kapitanowi drużyny nie odpowiada argument typu "nie możemy grać meczu w sobotę bo np dwóch moich zawodników idzie na Super Ligę steela". Zrobi się kłopot dla jednych i drugich.


Podobać się może lub nie, ale z tego co wiem to ligę gramy w niedzielę a nie w sobotę, to czemu miałoby to przeszkadzać?

A jeśli jako kapitan będziesz chciał przekładać mecze na sobotę, to komuś innemu może się nie podobać turniej piątkowy w Kręgu, bo będzie chciał przesuwać mecze na piątek. I tak możemy przy dobrym wietrze cały tydzień wyeliminować.

Przypominam, że mecze ligowe są rozgrywane w niedzielę, każdy inny dzień wiąże się z przekładaniem meczu.

Tych sobót to podejrzewam nie będzie zbyt dużo, myślę że wtedy koło 6 zjazdów w sezonie mogłoby wystarczyć, oczywiście zależy to od ilości chętnych

Krzyś napisał/a:
Ja jestem chętny i od razu się wypowiem. Jestem za grupowaniem większej ilości zawodników jednego dnia. Nie koniecznie w soboty.


Tu jest ten problem, że w poprzednim sezonie bywały takie poniedziałki, gdzie zawodnik grał 3 mecze, a kończył grę o północy, więc nie widzę szans, żeby w tygodniu, w jeden dzień móc rozegrać więcej pojedynków. Sobota jest takim dniem, która nie koliduje z ligą, można wcześniej zacząć (np. 16:00) i rozegrać naprawdę sporo meczów.
 
 
dragon 



Drużyna: ZdajeMisie
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 1:58 pm   Re: Super liga Łódź sezon 2012/2013 pytanie

pik48 napisał/a:
Padła propozycja aby zamiast grać w poniedziałki grać we wtorek lub zamiast tego zrobić kilkasobotnich zjazdów ilość zależy od zgłoszeń .Jakie według was rozwiązanie ?? .Pytanie kieruję raczej w stronę chętnych wziąć udział w tegorocznych rozgrywka SL :lotka: .Odrazu można mieć wtedy jakiś zarys chętny do gry w tym roku ;)


Może zamiast stawiać pytania należy najpierw ogłosić zapisy do SL. Bo termin ostatecznych zapisów zbliża się nieuchronnie, a jak do tej pory na stronie zero informacji dotyczących rozgrywek nadchodzącego sezonu. :o

Jak będzie lista uczestników organizatorzy SL w Łodzi będą mogli rozważać różne opcje przeprowadzenia rozgrywek. Osobiście jestem przeciwny organizacji rozgrywek w soboty. :P
 
 
Zethos 


Wiek: 32
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 2:46 pm   

Jako, że najprawdopodobniej będę chętny pozwolę sobie wypowiedzieć, a przy okazji przedstawię się na forum.

Przygodę z lotkami dopiero zaczynam, jednak grający w kręgu już mnie kojarzą jako Cichego (niestety na forum nick już zajęty), miło mi więc zagościć w darterskim gronie.

Sobota jest może wygodnym rozwiązaniem od strony organizacyjnej, ale biorąc pod uwagę, że w piątek rozgrywany jest turniej w Kręgu stanowi to swoistą konkurencję. Udział w obu rozgrywkach uniemożliwia wykorzystanie weekendowych wieczorów w innych planach. Niedzielny wieczór liczę inaczej, jako iż następnego ranka większość musi wrócić do pracy.
 
 
 
pik48 


Drużyna: Legion
Tarcza: Blade 5
Lotki: Joe Cullen 21G
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 813
Skąd: Ksawerów
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 3:41 pm   

Zethos napisał/a:
Udział w obu rozgrywkach uniemożliwia wykorzystanie weekendowych wieczorów w innych planach. Niedzielny wieczór liczę inaczej, jako iż następnego ranka większość musi wrócić do pracy.


Zakładająć że zgłosi się podobna liczba uczestników jak nie miejsza przy 15 osobach pojedynków do rozegrania jest 120 co przy średnim czasie gry daje na pojedynek około 20minut wiem gdyż na pucharze polski liczyłem pojedynek do 6 z z wynikiem 6-5 trwał 25-30minut( nie była to czołówka Polski;). Co przy 4 tarczach daje 12 pojedynków na 1 h czyli około 10h gry czyli mniej więcej 2-3 zjazdy , wzależności od osób które przyjechały , Czyli Cichy to nie jest tak że tracisz sobotę tylko taka sobota trawia się raz na 1,5 miesiąca :twisted:

dragon napisał/a:
Może zamiast stawiać pytania należy najpierw ogłosić zapisy do SL.
Bo termin ostatecznych zapisów zbliża się nieuchronnie, a jak do tej pory na stronie zero informacji dotyczących rozgrywek nadchodzącego sezonu.


Czasu jeszcze dużo zgłoszenia do 12 pażdziernika ;)
 
 
 
piasek 


Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Pro Stone Mark Walsh 22g
Wiek: 41
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 359
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 4:16 pm   

Sky udzielaj się, udzielaj :D

dragon napisał/a:
Może zamiast stawiać pytania należy najpierw ogłosić zapisy do SL. Bo termin ostatecznych zapisów zbliża się nieuchronnie, a jak do tej pory na stronie zero informacji dotyczących rozgrywek nadchodzącego sezonu. :o


Tak naprawdę to w tym sezonie wolimy najpierw ocenić jak będzie lepiej zawodnikom, narzucić warunki jest zawsze prosto. Osoby grające w SL Łódź znają temat, bo o terminach rozgrywania rozmawiamy już od ponad sezonu.

Dragon czasem lepiej poczekać jak się temat rozwinie, a nie od razu radzić, tymbardziej że chyba z organizacją rozgrywek w steela niewiele miałeś wspólnego.

Ciężko wrzucać regulamin rozgrywek, jak nie wiemy jeszcze jakim systemem zagramy, a to jest ważne. Trzeba też wiedzieć orientacyjnie kto zagra.

W większości regionów Polski gra się systemem zjazdowym, może warto u nas też wprowadzać zmiany, a nie tylko patrzeć w jeden punkt i tak grać jeszcze 15 lat.

Co do zapisów może już zacząć wstępne.

Najprawdopodobniej warunki takie jak rok temu, kwestia tylko dogadania systemu rozgrywek.

Warunki SL Łódź 2011/2012

Zethos napisał/a:
Udział w obu rozgrywkach uniemożliwia wykorzystanie weekendowych wieczorów w innych planach. Niedzielny wieczór liczę inaczej, jako iż następnego ranka większość musi wrócić do pracy.


Część osób gra w lidze ŁLD, mecze są w niedzielę, jeśli zrobimy rozgrywki w poniedziałek, to te osoby następnego dnia do pracy, po pracy znów na lotki, licząc od piątku, to prawie 4 dni obciążenia na wątrobę.

A może się okazać, że jak zagramy właśnie w sobotę to zgłosi się więcej uczestników, wiem że paru osobom pomysł sobotni bardziej się spodobał.
 
 
Zethos 


Wiek: 32
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 4:30 pm   

Sky chodziło mi o wieczory.

piasek napisał/a:

Część osób gra w lidze ŁLD, mecze są w niedzielę, jeśli zrobimy rozgrywki w poniedziałek, to te osoby następnego dnia do pracy, po pracy znów na lotki, licząc od piątku, to prawie 4 dni obciążenia na wątrobę.

A może się okazać, że jak zagramy właśnie w sobotę to zgłosi się więcej uczestników, wiem że paru osobom pomysł sobotni bardziej się spodobał.


Zawsze można jeszcze pomyśleć o środku tygodnia, ale jeśli najwięcej chętnych będzie na sobotę, to zapewne będzie najlepsze rozwiązanie.
 
 
 
dragon 



Drużyna: ZdajeMisie
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 5:59 pm   

dragon napisał/a:
Jak będzie lista uczestników organizatorzy SL w Łodzi będą mogli rozważać różne opcje przeprowadzenia rozgrywek. Osobiście jestem przeciwny organizacji rozgrywek w soboty

piasek napisał/a:
Dragon czasem lepiej poczekać jak się temat rozwinie, a nie od razu radzić, tymbardziej że chyba z organizacją rozgrywek w steela niewiele miałeś wspólnego.

Ciężko wrzucać regulamin rozgrywek, jak nie wiemy jeszcze jakim systemem zagramy, a to jest ważne. Trzeba też wiedzieć orientacyjnie kto zagra.


Owszem nie uczestniczyłem w rozgrywkach SL, ale to nie oznacza,że się nie interesowałem. Zawsze się zastanawiałem jak zorganizować te rozgrywki, aby darterzy byli zadowoleni.
W mojej wypowiedzi nie ma rady jak rozgrywki zorganizować, tylko wypowiedziałem się na temat terminu.

Jeżeli chodzi o orientacje kto zagra, to chyba zapisy są najlepszą formą uzyskania takich informacji.
 
 
piasek 


Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Pro Stone Mark Walsh 22g
Wiek: 41
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 359
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 6:44 pm   

To może inaczej się wypowiem.

Ja wiem kto jest wstępnie chętny, wiem wstępnie kto jest za jaką opcją, natomiast są osoby z którymi ostatnio nie rozmawiałem i chciałbym poznać ich zdanie. Są też osoby które np. jak będzie SL w sobotę to zagrają, jak będzie w poniedziałek to nie. Więc bardziej interesuje nas teraz system niż kto jest chętny, bo część osób się zgłosi, a później zrezygnuje bo nie przypasuje im dzień tygodnia.

Czasu mamy jeszcze sporo, więc zapisy spokojnie zrobimy.

Co do organizacji to w poprzednim sezonie bardzo sprawnie poszło, więc praktycznie nie ma co poprawiać, natomiast więcej meczów w ciągu jednego dnia wyeliminowałoby taszczenie się przez pół miasta, żeby zagrać jeden mecz, spędzić 3h w barze i wracać, a takie sytuacje miały miejsce i to najbardziej chcielibyśmy wyeliminować.
 
 
piasek 


Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Pro Stone Mark Walsh 22g
Wiek: 41
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 359
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 7:13 pm   

Rozmawiałem już z lokalami;

Krąg - mamy do dyspozycji i w tygodniu i w soboty
U Marcina - bardziej do dyspozycji w tygodniu

Pod koniec tygodnia będę wstępnie wiedział ile osób będzie od Brodzia i jaki termin by im bardziej pasował.
 
 
Berni 



Drużyna: Czarny Koń
Lotki: Simon Whitlock 18g soft/Simon Whitlock 22g steel
Wiek: 40
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 500
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 6:26 am   

Ja osobiscie jestem za zjazdami. Mysle ze pozwoli to zdeydowanie przyspieszyc rozgrywanie meczy. Jezeli bedziemy mieli grac tak jak zeszly sezon to niestety sie na to nie pisze. W poniedzialiki niestety lapy zyja swoim zyciem :P
 
 
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 9:11 am   

pik48 napisał/a:
(...)przy średnim czasie gry daje na pojedynek około 20minut wiem gdyż na pucharze polski liczyłem pojedynek do 6 z z wynikiem 6-5 trwał 25-30minut( nie była to czołówka Polski;).


A ja w Super Lidze Łódzkiej nie raz, nie dwa i nie pięć grałem jeden mecz 5:0 po półtorej godziny. Myślę, że Twoje optymistyczne założenia 20minut na mecz są nieco przesadzone. Niech trwa 40min - będzie bardzo, bardzo dobrze!
Siku, piwo, papieros, marker-"matematyk", przeciwnik-"matematyk", D1 vs D1...etc. to się składa wszystko na czas... zwłaszcza, jak do tego dochodzi alkohol, co przy założeniu soboty jest jednak dość prawdopodobne.

Z tego właśnie powodu - niezależnie od formy rozgrywek - uprzejmie proszę organizatorów, by w regulaminie znalazł się zapis, że zawodnik nie może opuszczać pola gry bez podania wyraźnej i uzasadnionej przyczyny (wiadomo, fizjologia - rzecz wyższa ;) ) na czas dłuższy niż np. 5 minut pod groźbą walkowera na rzecz przeciwnika.

Jeżeli chodzi o formę rozgrywek ja skłaniam się do gry jednak w tygodniu, ale to wyłącznie z prywatnych pobudek.

Mam świadomość, że zjazdy są formą lepszą organizacyjnie. Boje się jednak, że z powodu nieobecności zawodników na zjazdach, które na 200% będą mieć miejsce z tego
pik48 napisał/a:
raz na 1,5 miesiąca
zrobi się raz na 2tyg.

Zwracam więc uwagę, że przy założeniu zjazdów będzie to stanowić poważny problem i trzeba to jakoś opanować regulaminem.
 
 
 
pik48 


Drużyna: Legion
Tarcza: Blade 5
Lotki: Joe Cullen 21G
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 813
Skąd: Ksawerów
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:05 am   

uzi napisał/a:
Z tego właśnie powodu - niezależnie od formy rozgrywek - uprzejmie proszę organizatorów, by w regulaminie znalazł się zapis, że zawodnik nie może opuszczać pola gry bez podania wyraźnej i uzasadnionej przyczyny (wiadomo, fizjologia - rzecz wyższa ) na czas dłuższy niż np. 5 minut pod groźbą walkowera na rzecz przeciwnika.


Zapis może zostać zawarty , Zwłaszcza że ty masz tendencje do takich rzeczy ;p;p

uzi napisał/a:
Jeżeli chodzi o formę rozgrywek ja skłaniam się do gry jednak w tygodniu, ale to wyłącznie z prywatnych pobudek.


:D :D
uzi napisał/a:
Mam świadomość, że zjazdy są formą lepszą organizacyjnie. Boje się jednak, że z powodu nieobecności zawodników na zjazdach, które na 200% będą mieć miejsce z tego
pik48 napisał/a:
raz na 1,5 miesiąca
zrobi się raz na 2tyg.


No już nieprzesadzajmy ;)

OSobiście mamy na celu ulepszyć rozgrywki aby chociaż większość była zadowolona ,poza tym jakoś inni grają zjazdy i dają rade ,nie mówię ze każdemu każda data będzie pasować ,ale jak się nie spróbuje to nigdy nie będziemy wiedzieć czy jest to system dla nas czy jednak jesteśmy inni ;p
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group