DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Idiotyczny werdykt
Autor Wiadomość
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 1:53 pm   Idiotyczny werdykt

Werdykt ws. meczu DP:Wy-Rzutki - Titan Dart Team

Werdykt 1/2012



W związku z nieprawidłowym przebiegiem spotkania 2 kolejki MLSD Ostraklasa pomiędzy drużynami Dart Pro: Wy-Rzutki oraz Titan Dart Team:



1 Drużyna Dart Pro: Wy-Rzutki zostaje ukarana karą finansową 20 zł za nieterminowe dostarczenie protokołu spotkania. (Art.4C, pkt.3, art.8, pkt.4, art.10, pkt.5). Wpłatę należy dokonać w terminie do 7 dni do daty wystawienia werdyktu, w przeciwnym wypadku drużyna zostanie zawieszona.

2 Wynik spotkania zostaje zweryfikowany na 10:1 dla drużyny Titan Dart Team, w wyniku wystąpienia w ostatnim pojedynku 6 zawodnika w drużynie Titana (Część 2, art.1, pkt.2).


Czy to jakiś żart?? Jakby grała drużyna SB to by dostała walkowera a tu odbiera sie tylko jednego seta! Zawsze były walkowery za gre zawodnika który nie mógł zagrać!!

Prosze o wypowiedz kapitanów druzyn!
 
 
 
andre 



Drużyna: Destroyer/Titan
Tarcza: Bull's Advantage
Lotki: no name :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 627
Skąd: Bochnia/Kraków
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 2:45 pm   

Czyżbyś bał się Krzysztofie, że kolejny raz nie zdołasz wygrać tej ligi? :)
 
 
 
rzemool 


Drużyna: TITAN Dart Team
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 305
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 7:01 pm   

:x
 
 
 
Pająk Kraków 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 382
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 9:26 pm   

andre napisał/a:
Czyżbyś bał się Krzysztofie, że kolejny raz nie zdołasz wygrać tej ligi? :)


Sprawa Mistrzostwa Ligi jest otwarta - życzę powodzenia wszystkim drużynom!!!
A po za tym werdykt już jest!!!
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 9:53 pm   

Drużyna DP:Wy-Rzutki złożyła stosowne odwołanie od werdyktu.
Po rozpatrzeniu werdykt będzie utrzymany lub zmieniony.

Trwa to dość długo, ale też są rożne argumenty "za i przeciw" więc proszę jeszcze o trochę cierpliwości.
 
 
 
Misiek Dart Pro 



Drużyna: Dart Pro: THK
Tarcza: Blade 4
Lotki: Unicorn James Wade 22g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 224
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 06, 2012 7:23 am   

Temat, widzę, budzi (w sumie i u mnie) duże emocje.

dartmaster napisał/a:
Czy to jakiś żart?? Jakby grała drużyna SB to by dostała walkowera a tu odbiera sie tylko jednego seta! Zawsze były walkowery za gre zawodnika który nie mógł zagrać!!

Prosze o wypowiedz kapitanów druzyn!


Rozmawialiśmy wczoraj osobiście, ale wywołany do tablicy - wypowiem się.

Zgodnie z tym, co pisze Geddeon
geddeon napisał/a:
Drużyna DP:Wy-Rzutki złożyła stosowne odwołanie od werdyktu.
Po rozpatrzeniu werdykt będzie utrzymany lub zmieniony...
- odwołanie złożone...

Co do samego werdyktu odwołałem się przede wszystkim od opłaty, gdyż (choć dowodzimy tego pośrednio) - protokół wysłaliśmy, jak zwykle, bezpośrednio po meczu...

Co do sprawy nieuprawnionego zawodnika:
...uważam, że w tym konkretnie przypadku, kara walkowera byłaby nieuzasadnienie wysoka.
Przegraliśmy ten mecz z kretesem (kim k**wa jest kretes?) i wynik 11:0 dla Nas nie oddawałby sytuacji w ogóle i byłby ogólnie niesprawiedliwy.
Z drugiej strony uważam, że kara odebrania 1 seta za 1 źle zagrany set jest również nieadekwatna.
Tworzy precedens, po którym w każdym meczu przy stanie 0:7/7:0 można grać na golasa jodłując przy tym, jak bawarski kawaler ;)
Albo wymyślić coś jeszcze gorszego - nieregulaminową czapkę a'la Che Guevara :D
W sumie maksymalna kara, to strata zagranego na golasa czy w durnej czopce lega...

Twardy orzech do zgryzienia dla Zarządu, żeby rozegrać to dobrze i dla przyszłych pokoleń :)

Jeśli idzie o walkower, w tym przypadku - nie szarżowałbym zbytnio.
Za łatwo przyznawany - dopiero będzie wypaczał rywalizację.
Jak powiedział Wiceminister MSZ Jan Borkowski: "Gilotyna działa wtedy, kiedy jeszcze nie opadła. Kiedy opadnie, to już bólu nie ma, jest już po bólu."

BTW: Mógłbym mnożyć przykłady spóźnień, braków w jednolitych strojach i innych, podobnych, pierdół, które powodowałyby co najmniej 1 walkower w kolejce...
...tylko czy o to chodzi??

Pozdrawiam serdecznie,
Misiek - Dart Pro: Wy-Rzutki
 
 
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 08, 2012 2:58 am   

Oto werdykt:

Cytat:
"Werdykt 2/2012

W związku z odwołaniem drużyny DP:Wy-Rzutki od werdyktu nr 1/2012 Zarząd (Komisja Regulaminowa) po rozpatrzeniu odwołania, ponownym zbadaniu sprawy głosami (3 za)
podjęła następującą decyzję:

1 Drużyna Dart Pro: Wy-Rzutki zostaje ukarana karą finansową 20 zł za nieterminowe dostarczenie protokołu spotkania. (Art.4C, pkt.3, art.8, pkt.4, art.10, pkt.5).

2 Titan Dart Team, w wyniku wystąpienia w ostatnim pojedynku niedozwolonego zawodnika 6-ego zawodnika w drużynie Titana (Część 2, art.1, pkt.2) zostaje ukarana walkowerem.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Jednak z powodu przekroczenia regulaminowego czasu przeznaczonego na odpowiedź (Część1. art.6, pkt 1) ze strony Komisji Regulaminowej (4 dni) w sprawie złożonego odwołania, zawiesza się egzekwowanie kar wynikających z werdyktu nr. 2/2012
W przypadku drużyny Titana - zostaje podtrzymana decyzja z werdyktu nr.1/2012
W przypadku drużyny DP:Wy-Rzutki zawieszona jest kara finansowa, której dotyczyło złożone odwołanie. "


=======================================================

jako że nie do końca rozumie uzasadnienie wyroku (bo co do skutków, szczególnie tych sportowych popieram teraz) pozwolę sobię na weryfikację wyroku 2/2012 przez wyrok 3/2013. a zatem co następuje..

komisja regulaminowa, z powodu przekroczenia regulaminowego czasu przeznaczonego na odpowiedź (Część1. art.6, pkt 1) zostaje ukarana karą. Kara ta jest straszna i okrutna.
Jednakże z powodu tego, że Ja sam na komisję kary nałożyć nie mogę , więc ją zawieszam.... chyba tyle mogę... jakby coś było nie tak to proszę się odwołać... najlepiej do mnie lub do komisji. Pozdrawiam i załączam film, równie zrozumiały mam nadzieję...

http://www.youtube.com/watch?v=Y1vHEkP-F0s
Ostatnio zmieniony przez geddeon Sob Gru 08, 2012 8:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siwers 


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 225
Skąd: PL
Wysłany: Sob Gru 08, 2012 1:09 pm   

greengo44, niestety niektorzy członkowie zarządu (nie wymieniam z nazwiska :x ) mimo deklaracji nie byli w stanie na czas odnieść sie w stosunku do odwołania DP: Wy-rzutki. Stąd taka a nie inna decyzja.
 
 
Psofa 



Drużyna: Raut'ersi
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 354
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 08, 2012 4:22 pm   

Taki mini bełkot jak dla mnie.
 
 
cyna 



Drużyna: Dar(t)ciuchy
Tarcza: Eclipse Pro
Lotki: Stephen Bunting 12g.
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 756
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Sob Gru 08, 2012 5:31 pm   

Jak dla mnie kompromitacja Zarządu...
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Sob Gru 08, 2012 7:05 pm   

Cytat:
1 Drużyna Dart Pro: Wy-Rzutki zostaje ukarana karą finansową 20 zł za nieterminowe dostarczenie protokołu spotkania. (Art.4C, pkt.3, art.8, pkt.4, art.10, pkt.5).

2 Titan Dart Team, w wyniku wystąpienia w ostatnim pojedynku niedozwolonego zawodnika 6-ego zawodnika w drużynie Titana (Część 2, art.1, pkt.2) zostaje ukarana walkowerem.


To rozumiem!
greengo44 napisał/a:
Jednak z powodu przekroczenia regulaminowego czasu przeznaczonego na odpowiedź (Część1. art.6, pkt 1) ze strony Komisji Regulaminowej (4 dni) w sprawie złożonego odwołania, zawiesza się egzekwowanie kar wynikających z werdyktu nr. 2/2012
W przypadku drużyny Titana - zostaje podtrzymana decyzja z werdyktu nr.1/2012
W przypadku drużyny DP:Wy-Rzutki zawieszona jest kara finansowa, której dotyczyło złożone odwołanie. "


Tego nie!

Cytat:
Jak dla mnie kompromitacja Zarządu...


Popieram!
 
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 08, 2012 11:40 pm   

może ktoś przetłumaczyc bez kodów typu 2012/2012/22/34, powiedziec jaka jest decyzja???
 
 
 
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 08, 2012 11:57 pm   

tak najprościej to:

1.Dart Pro: Wy -Rzutki nie płacą kary 20 pln
2. Wynik meczu Titan Dart Team - Dart Pro: Wy -Rzutki 10-1
 
 
Misiek Dart Pro 



Drużyna: Dart Pro: THK
Tarcza: Blade 4
Lotki: Unicorn James Wade 22g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 224
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 12:04 am   

siwers napisał/a:
greengo44, niestety niektorzy członkowie zarządu (nie wymieniam z nazwiska :x ) mimo deklaracji nie byli w stanie na czas odnieść sie w stosunku do odwołania DP: Wy-rzutki. Stąd taka a nie inna decyzja.


No to teraz jest czas i miejsce (nie na forum, a prywatnie - w gronie Zarządu),
by osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy powiedziały sobie co trzeba i ustąpiły, tudzież nie...
...i zamknijmy sprawę.
:lotka: dla wszystkich powinno być tu najważniejsze!
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 12:34 am   

Witam wszystkich bardziej lub mniej zadowolonych.
Postanowiłem wypowiedzieć się w temacie "Idiotycznego werdyktu" jako, że jestem w tym zarządzie i zostałem do niego wybrany, myślę że odrobina wyjaśnień powinna być jednak przedstawiona.
Oczywiście będzie to mój punkt widzenia, który może różnic się od pozostałych członków.

Po kolei
- odbywa się mecz DP WR -Titan
- wynik zostaje podany sms-em zostaje wpisany na stronę
- mija 2 tygodnie bez przesłania protokołu
- na moją prośbę -przypomnienie, spływa protokół
- w protokole jest wpisane 6-ciu zawodników gości
- po dyskusji Zarząd podaje 1-wszy werdykt
- odwołanie drużyny DP W-R od kary.
- ponowna analiza i weryfikacja co do równości kar dla zespołów wg. regulaminu
- propozycje, wymiana zdań, propozycje, ponowne analizy, przekonywanie, argumenty
- 4 propozycje
- glosowanie - 3 głosy za (werdyktem nr 2/2012) 1-głos za inną opcją, 1 - głos za jeszcze inną.
- minął czas regulaminowy
- wydanie werdyktu z egzekucją kar po ustalonym terminie łamie punkt regulaminu dotyczący czasu odpowiedzi ze strony zarządu.

Czy Zarząd się skompromitował ?
Pewnie tak. Jeśli chodzi jednak o ponowny werdykt, uważam, że raczej nie, bo (moim zdaniem) wystawienie szóstego zawodnika jest niedopuszczalne i traktowane powinno być jako grę zawodnika nie uprawnionego w tym spotkaniu.
Niestety z powodu aż tak długotrwałego ustalania poprawionego werdyktu nałożenie kary byłoby teraz całkowicie bezzasadne.

Teraz może trochę o samych wypowiedziach. Posłużę się kilkoma jako dobry przykład omawianego problemu.

Misiek Dart Pro napisał/a:


Twardy orzech do zgryzienia dla Zarządu, żeby rozegrać to dobrze i dla przyszłych pokoleń :)

Jeśli idzie o walkower, w tym przypadku - nie szarżowałbym zbytnio.
Za łatwo przyznawany - dopiero będzie wypaczał rywalizację.

..... Z drugiej strony uważam, że kara odebrania 1 seta za 1 źle zagrany set jest również nieadekwatna.
Tworzy precedens, po którym w każdym meczu przy stanie 0:7/7:0 można grać na golasa jodłując przy tym, jak bawarski kawaler


W takim przypadku nie ma rozwiązania .... i nie uważam żeby każdy taki przypadek rozwiązywać indywidualnie.
Dla mnie nie zrozumiałe jest pojęcie "wypaczania rywalizacji" lub inaczej to interpretuje.
Nie może być równych i równiejszych. Bo zaraz ktoś uzna że np. na dwie kolejki przed końcem taka sytuacja będzie miała miejsce z drużynami z powiedzmy 10 i 12 miejsca można śmiało dać walkower, bo nie grają już o nic , maja mało punktów itp....
To nie jest Indyjska liga Darta więc nie powinno być tzw. świętych krów.....
Więc uważam że przyznanie walkowera w tym pojedynku nic nie wypacza, i nie ucierpiałby "duch sportu"....
Bo chyba chodzi o zdrową rywalizację i zdrowego ducha sportu.
A żeby to to miało miejsce to zasady muszą dotyczyć jednakowo wszystkich drużyn bez względu czy grają drużyny ze szczytu tabeli czy zamykający ją.
Więc osobiście werdykt (2/12) uważam jak najbardziej zgodny z regulaminem.
To, że decyzja po odwołaniu została nie podjęta w czasie ustalonym (4 dni od odwołania) to już inna odrębna sprawa...

Jeśli chodzi o regulamin to nie jest on doskonały i nigdy nie będzie....
Nikt nigdy nie jest w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń i opisać ich
w w treści i do tego zastosować listę kar.
To co wymyśliłeś z tym graniem na golasa przy stanie 7-0 tez trzeba byłoby przewidzieć i stosownie opisać. :) i nie ma w tym nic śmiesznego.... to się teoretycznie może zdarzyć...
A co będzie gdy do seta singlowego ktoś wystawi debla ??
No złamie zasady meczu ale czy jest za to przewidziana jakaś kara ?? A jeśli jest to jaka ?
Myślę ze trzeba by stworzyć dzieło co najmniej formatu powieści w dziesięciu tomach...
Jest taki magiczny punkt w regulaminie który mówi:
"W sprawach nie wymienionych w Regulaminie decyduje Zarząd MLSD OSTRAKLASA."
I on właśnie daje możliwość rozstrzygania nie przewidzianych lub problematycznych zdarzeń.
Został on zastosowany też przy tej sprawie. Jednak różnica zdań wydłużyła czas podjęcia decyzji co wpłynęło niekorzystnie na czas jej ogłoszenia.
Tutaj całkowicie wina leży po stronie wydających werdykt.
Misiek Dart Pro napisał/a:
BTW: Mógłbym mnożyć przykłady spóźnień, braków w jednolitych strojach i innych, podobnych, pierdół, które powodowałyby co najmniej 1 walkower w kolejce...
...tylko czy o to chodzi??

Tak. Oczywiscie, że każde złamanie stosowanego regulaminu może powodować jakieś protesty, odwołania itp.
Oczywiście może, ale w sumie wszyscy znamy się dość długo, gramy często ze sobą i nikt nie jest aż tak rygorystyczny.
Są różne sytuacje i wiele razy jako drużyna idziemy na rękę drużynie przeciwnej w różnych sytuacjach.
Ale żeby istniał sens rywalizacji oraz "duch sportu" musimy się trzymać pewnych ustalonych i przyjętych przez wszystkich zasad.
Jeśli zostają ewidentnie złamane to nie powinno być dyskusji pt. "nie karać bo to wypaczy rywalizację" Chyba że nie rywalizujemy w 'duchu sportu" to możemy w ogóle nie stosować regulaminu i nie dawać żadnych kar.....

dartmaster napisał/a:

Czy to jakiś żart?? Jakby grała drużyna SB to by dostała walkowera a tu odbiera sie tylko jednego seta! Zawsze były walkowery za gre zawodnika który nie mógł zagrać!!

Prosze o wypowiedz kapitanów druzyn!


Otóż nie jest to takie oczywiste.
Pozwolę sobie na przypomnienie poprzedniego sezonu.....

Titan - rozegrał mecz ostatniej kolejki awansem a mecz przedostatniej kolejki jako ostatni.
a regulamin mówi :
Kod:
9. [u]Mecze ostatniej kolejki odbywają się w jednym wyznaczonym terminie.[/u] Wniosek o zmianę terminu meczu w ostatniej kolejce ligowej może być uwzględniony jedynie, jeżeli wniosek będzie obustronny i dostarczony osobiście do Zarządu MLSD OSTRAKLASA, a termin wcześniejszy. Taki wniosek zostanie rozpatrzony przez Zarząd Ligi i podany do wiadomości stron nie później niż w przeciągu 48h od godziny wpłynięcia wniosku

Nie otrzymali walkowera ani innej kary.....

Drużyna SportBar przełożyła mecz i w dniu rozegrania przełożonego meczu przełożyła go ponownie....
A w tym przypadku regulamin wyraźnie mówi :
Kod:
6. Jeżeli przełożony mecz mimo wszystko nie zostanie rozegrany, [u]automatycznie walkowerem zostaje ukarana drużyna, z której powodu to nastąpiło[/u].

Czy była zarządzona taka kara ?? Czy był walkower, który powinien być przyznany z automatu ?? Przecież nie wydarzyła się żadna katastrofa, która uniemożliwiłaby rozegranie tego meczu.
Więc nie powinieneś używać takich argumentów, bo nie są podparte żadnymi faktami.

Za to była drużyna Chełmca, która przełożyła więcej meczów niż dopuszczalna norma.
No Chełmiec to wiele osób chciało uwalić walkowerem ......
Argument: "wiedzieli na co się piszą".... Nie ważne że dojeżdżali na każdy mecz po 100 km i nie zawsze mogli się dostosować po mimo że chcieli.
Wszyscy wiedzieliśmy na co się piszemy i jakoś w sytuacjach dotyczących naszych drużyn
działało to inaczej - nieprawdaż ??

A co do prośby o wypowiedzi kapitanów drużyn to przypominam że wybierany był Zarząd przez wszystkich zawodników a nie przez kapitanów i jeśli ktoś ma pytania i zastrzeżenia to myślę że byłoby stosownie skierować je bezpośrednio do tych, na których oddaliśmy (ja też) swoje głosy.
Zebrania kapitanów to nie ta liga...... co już na forum raz było napisane.

greengo44 napisał/a:

..............
komisja regulaminowa, z powodu przekroczenia regulaminowego czasu przeznaczonego na odpowiedź (Część1. art.6, pkt 1) zostaje ukarana karą. Kara ta jest straszna i okrutna.
Jednakże z powodu tego, że Ja sam na komisję kary nałożyć nie mogę , więc ją zawieszam.... chyba tyle mogę... jakby coś było nie tak to proszę się odwołać... najlepiej do mnie lub do komisji. ............

Nie tak do końca.....
Istnieje możliwość złożenia wniosku o odwołanie Zarządu, lub poczekanie do końca rozgrywek i ewentualnie startowanie w kolejnych wyborach....

Z mojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że z powodu przekroczonego czasu na odpowiedź na złożone odwołanie nie można nałożyć kary.
Do wiadomości został podany ustalony w głosowaniu werdykt.
W innym przypadku byłoby to (zresztą tak jak zobrazował greengo44) nałożenie kary regulaminowej łamiąc tym samym zapisy regulaminu.... i to jeszcze przez sam zarząd...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group