DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie organizacyjne Krakowskiej Ligi Darta
Autor Wiadomość
piontek 



Drużyna: Nowohucianie
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 240
Skąd: NH
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 2:44 pm   

u nas jest najtaniej :D to właśnie ten front :)
 
 
 
Majo_82 



Drużyna: SB PIRATES
Tarcza: Blade V
Lotki: Gary Anderson Phase3 23g/18g
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 1859
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 2:45 pm   

piontek napisał/a:
u nas jest najtaniej :D to właśnie ten front :)


co nie znaczy że nie może być jeszcze taniej
 
 
 
Ivona 
Wjedzma



Drużyna: R.C.M.
Lotki: Kamikaze boski wiatr nie ma przebacz :P
Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 239
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 2:56 pm   

Majo_82 napisał/a:
Iwona prosze Cię nie kompromituj się .......


Łukaszu ja tez rozmawiam z ludźmi :)
Słucham co mówią ... wiec wyluzuj i nie wyjeżdżaj mi tu z takimi tekstami...

nie wciągam Cie w żadne gierki ... zastanawiam sie co w praktyce oznacza termin next lvl i nie amatorka bo jak dla mnie pachnie to spełnianiem warunkowi podwyżkami.
 
 
HaDeS 



Drużyna: Aleja Róż
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 470
Skąd: Nowa Huta
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 3:38 pm   

a ja tak w skrócie napiszę, może nie dzielcie skóry na niedźwiedziu jak nic (oficjalnie) jeszcze się nie dzieje. Nie gdybajcie co by było gdyby. Bedziemy się starać obizyć koszta, bo (tu moje prywatne zdanie) co racja to racja, jet to liga amatorska, dla zbawy a nie dla zbijania kasy.


zaś co do spotkania kapitanów, eh, zdania swojego nei zmienie, bo zrobi się spotkanie i nikt znów nie przyjdzie, albo ludzie nie będą w stanie normalnie z różnych powodów rozmawiac, nie zmienia to faktu, że jak już bedzie oficjalnie decyzja z sądu, takowe spotkanie TRZEBA zrobić, a i tak o browara się założę, że frekwencja na takowym większa niż na ostatnim, nie będzie
 
 
andre 



Drużyna: Destroyer/Titan
Tarcza: Bull's Advantage
Lotki: no name :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 627
Skąd: Bochnia/Kraków
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 3:40 pm   

Ludzie, weźcie trochę ochłońcie..Majo ma czas do początku przyszłego sezonu i zobaczymy co nam wszystkim zaproponuje. Jeśli większość np. na spotkaniu kapitanów przed sezonem się zgodzi z jego pomysłami to cała liga będzie po patronatem stowarzyszenia. Jeśli okaże się, że decyzje stowarzyszenia nie spełniają oczekiwań i założeń drużyn z KLD zawsze można opuścić stowarzyszenie!

Nie jestem jakoś szczególnie ani za, ani przeciw takiej inicjatywie(patronatu tudzież wcielenia KLD w stowarzyszenie), ale dajcie ludziom rzeczywiście przygotować jakieś konkretne propozycje!
 
 
 
HaDeS 



Drużyna: Aleja Róż
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 470
Skąd: Nowa Huta
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 3:41 pm   

andre napisał/a:
Ludzie, weźcie trochę ochłońcie..Majo ma czas do początku przyszłego sezonu i zobaczymy co nam wszystkim zaproponuje. Jeśli większość np. na spotkaniu kapitanów przed sezonem się zgodzi z jego pomysłami to cała liga będzie po patronatem stowarzyszenia. Jeśli okaże się, że decyzje stowarzyszenia nie spełniają oczekiwań i założeń drużyn z KLD zawsze można opuścić stowarzyszenie!

Nie jestem jakoś szczególnie ani za, ani przeciw takiej inicjatywie(patronatu tudzież wcielenia KLD w stowarzyszenie), ale dajcie ludziom rzeczywiście przygotować jakieś konkretne propozycje!
jezusicku, no normalnie bym cię w czółko ucałował za te słowa :brawo:
 
 
Majo_82 



Drużyna: SB PIRATES
Tarcza: Blade V
Lotki: Gary Anderson Phase3 23g/18g
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 1859
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 3:51 pm   

HaDeS napisał/a:
andre napisał/a:
Ludzie, weźcie trochę ochłońcie..Majo ma czas do początku przyszłego sezonu i zobaczymy co nam wszystkim zaproponuje. Jeśli większość np. na spotkaniu kapitanów przed sezonem się zgodzi z jego pomysłami to cała liga będzie po patronatem stowarzyszenia. Jeśli okaże się, że decyzje stowarzyszenia nie spełniają oczekiwań i założeń drużyn z KLD zawsze można opuścić stowarzyszenie!

Nie jestem jakoś szczególnie ani za, ani przeciw takiej inicjatywie(patronatu tudzież wcielenia KLD w stowarzyszenie), ale dajcie ludziom rzeczywiście przygotować jakieś konkretne propozycje!
jezusicku, no normalnie bym cię w czółko ucałował za te słowa :brawo:


Andre masz piwko jak się zobaczymy :)
 
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 6:17 pm   

1. Regge masz rację - 1 piwko na każdym meczu kosztuje więcej niz opłaty roczne...
2. ArNo - brawo - taniej zazwyczaj nie znaczy lepiej...
3. Andre - myslałem że to władze KLD z pomoca zaangażowanych osób tworzą Stowarzyszenie a nie będziemy wybierać sobie ewentualne władze na koniec sezonu...
4. Majo - daj sobie spokój... zostałeś Prezesem z tego co wiem, a to zobowiązuje. To nie jest oficjalny kanał Waszego stowarzyszenia a tylko forum dyskusyjne. Nie musisz odpowiadać tutaj na każdą głupią zaczepkę czy wywołanie do tablicy!!! Powodzenia.

P.S. tez jestem za powrotem do gratyfikacji finansowych drugiej ligi. Bardzo często osoby zdobywajace awans nie graja potem w tychże druzynach pierwszoligowych i to nie oni korzystają z obecnych gratyfikacji
 
 
 
Reggie 



Drużyna: Destroyer
Tarcza: Bulls Advantage
Lotki: F-22 Raptor
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 415
Skąd: Bochnia
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 8:25 pm   

pvd napisał/a:
ok Reggie ale to idzie na moje przyjemności na które sam wydaje a nie na pózniejsze przyjemności za które płaci cała liga bo oczywiście nikt nie napisze ze 3 pierwsze 3 miejsca zwracaja się w lidze kosztewm innych rozumiem ze jest to nagroda za to ze się zbiera smietanka zawodników , którym się to opłaci bo szczerze 760 zł wpłacone za sezon przy 3 pierwszych miejscach się zwraca z nadwyżką a juz w 2 lidzę za 2 pierwsze miejsca nie bo (wirtualne 500 za awans) przy wpłacie 660 jest już nie tak .
Szczerze powiem tak widzę ze to nie idzie w dobrym kierunku ale poczekam/y i wydaje mi się że albo wiekszośc osób odpusci sobie gre w lidzę albo bedzie alternatywa .


Niech każda liga ma swoją kasę w takim razie, tak jak kondor napisał np. I liga 9000zł , II liga 7600 proste? i tak I liga ma przechodny puchar plus kasa na pierwszą 6 i niewiem co tam jeszcze i II liga coś co będzie dla nich ok. tylko teraz tak niech taka "śmietanka" w II lidze powstanie i będzie zgarniać kasę od tych słabszych od siebie i znowu komuś będzie źle...

...miałem ochotę jutro przyjechać do kotła na wtorkowy tylko że będzie Czesław z Niegowici i pewnie wygra bo jest najlepszy i kasa za wpisowe będzie dla niego to po co jechać jak nic z tego nie będe miał:( pozdrawiam i niech będzie wszystkim dobrze w tej lidze :)
 
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Wto Mar 26, 2013 3:00 pm   

Reggie napisał/a:
...miałem ochotę jutro przyjechać do kotła na wtorkowy tylko że będzie Czesław z Niegowici i pewnie wygra bo jest najlepszy i kasa za wpisowe będzie dla niego to po co jechać jak nic z tego nie będe miał:( pozdrawiam i niech będzie wszystkim dobrze w tej lidze :)


:brawo: :brawo: :brawo:
 
 
 
piontek 



Drużyna: Nowohucianie
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 240
Skąd: NH
Wysłany: Śro Mar 27, 2013 11:09 am   

miałem też jechać ale tam jest za małe wpisowe i się nie da nachapać za dużo na leszczach co jeszcze się uczą........
serdecznie proszę żeby mi ktoś wytłumaczył jeśli może, czemu pojęcie drożej znaczy lepiej zostało zastosowane tutaj?? z czym to jest połączone?? ja osobiście nie widzę związku.
 
 
 
Łojtek 



Drużyna: Wieszcze
Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 3211
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 9:37 pm   

Ja tylko tak na szybko kilka zdań od siebie.

Na wielu spotkaniach kapitanów próbowałem się przebić z tematem nagród.
A próbowałem dlatego, że wszelkie decyzje finansowe nie są podejmowane przeze mnie, tylko są efektem głosowań na spotkaniach kapitanów, które co roku się odbywały.
Kwoty wpisowe, meczowe, itp. również były głosowane, nie jest to czyjś samowolny wymysł, więc w pewnym sensie ludzie grający w lidze tak zagłosowali. Jak na mój gust spokojnie można wiele rzeczy zmienić na plus, zresztą na co liczę przy okazji powstania stowarzyszenia, gdzie decyzje może podejmować zarząd na zgromadzeniu, więc można szybciej pewne rzeczy realizować.

Kilka lat mi zajęło przekonanie ludzi, że na prawie 30 drużyn nie wszystkie muszą dostawać puchary (z całym szacunkiem puchar za ostatnie miejsce jest już nieco po prostu komiczny, ale jakby nie było, jest pamiątka :) ). Teraz były ostatnio pamiątkowe tabliczki.
Jest jeszcze kilka rzeczy do zmodyfikowania, które przedstawię jak tylko Majo zakończy sprawy formalne dotyczące rejestracji stowarzyszenia.
Na pewno warto będzie przeanalizować na nowo dostawców nagród i rodzaje emblematów na nich umieszczanych - tu jest sporo pieniędzy zainwestowanych co roku, co gorsza w ciągu ostatnich 10-ciu lat ceny poszły w górę, więc warto przyjrzeć się ile tu możemy oszczędzić.

Co do nagród pieniężnych wypłacanych dla najlepszych drużyn II ligi, to już wyjaśniam, skąd się wzięła idea nagrody w postaci przedpłaty na następny sezon po awansie. Otóż kilka lat temu były drużyny, które stwierdziły, że nie są w stanie osiągnąć jednego z 3 pierwszych miejsc w I lidze (były na poziomie wtedy 6-8 miejsce w I lidze), więc po co iść wyżej, jak można posiedzieć w drugiej i coś wygrać. To nie było najlepsze podejście do sprawy, więc ostatecznie w wyniku głosowania kapitanów zwyciężyła idea nagród w postaci przedpłaty, aby jednak najlepsi z Ii ligi szli wyżej i zwalniali miejsce innym drużynom w II lidze na walkę o czołowe miejsca. Ostatecznie było to dosyć uczciwe, i zwycięzcy nie narzekali jak do tej pory na taką formę nagrody. Oczywiście można to zmienić, ale trzeba to też przemyśleć.

Co do kwestii odczuwalności opłat ligowych, to do póki opłaty były za każdy mecz odprowadzane na bieżąco, to w efekcie pojawiały się drużyny. które miały spore zaległości, których niejednokrotnie nie uregulowały (oczywiście w konsekwencji nie brały udziału w następnym sezonie, ale to nie rozwiązywało problemu). Nie było skutecznego systemu ściągania tych opłat, w konsekwencji kilka razy się zdarzyło, że po prostu na koniec były braki na nagrody i trzeba było się nakombinować, aby ostatecznie zadeklarowane na początku nagrody wręczyć. Oczywiście oburzenie uczciwie płacących było, i też spowodowało to ostatecznie zmianę formy płatności (również głosowaną przez kapitanów), na istniejącą dzisiaj (łącznie z kontrolą, aby drużyna zalegająca z wpłatami jednak miała ograniczone prawa).

Kilka rzeczy już odpadło z finansowania przez KLD - czyli kiedyś były to nagrody na najlepszych w RADARZE z MLD i KLD (mnie się ta idea nie podobała, ale byłem zazwyczaj przegłosowany), więc szło z KLD 1000 zł. Były też wspólnie organizowane Mistrzostwa (ale nie pamiętam czy Małopolski czy Polski) wspólnie z MLD, i tez wyszliśmy na tym jak frajerzy, więc też już nie bierzemy w tym udziału (na ówczesnych zasadach).

Teraz, skoro Majo podjął się założenia stowarzyszenia, zostały podjęte pewne kroki, aby było wszystkim jednak lepiej się czuć w KLD, to dajcie trochę czasu. Takiego składu Zarządu nie było, a widzę tu spory potencjał (nie mówię Tu o sobie, tylko o innych, którzy zostali wybrani) i tu może być miłe dla wszystkich zaskoczenie. Ale z dnia na dzień nie da się wszystkiego na raz zrobić, więc po kolei wykonajmy pracę, która dla wszystkich jest ważna, i mam nadzieję, że ostatecznie wszyscy będą zadowoleni.

Chciałbym tylko zaznaczyć, że nadal jest to praca "non profit", i aktualnie wybrane osoby mają chęci i siły to robić dla KLD.

Z darterski pozdrowieniem
Łojtek
 
 
 
Ivona 
Wjedzma



Drużyna: R.C.M.
Lotki: Kamikaze boski wiatr nie ma przebacz :P
Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 239
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:30 pm   

Powiecie ze sie czepiam ale cóz.... Chciałabym wiedzieć na jakiej podstawie Stowarzyszenie używa loga KLD na swoim koncie fb????

https://www.facebook.com/...232013260275666
 
 
Majo_82 



Drużyna: SB PIRATES
Tarcza: Blade V
Lotki: Gary Anderson Phase3 23g/18g
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 1859
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:45 pm   

tak uważam że się czepiasz po raz kolejny ..... logo zostało użyte w porozumieniu z obecnym Zarządem KLD i ma na celu propagowanie KLD co jest jednym z głównych postulatów statutowych MSD...... ale jak widać nawet to niektórym nie odpowiada ....... Już niedługo będzie zaprezentowane oficjalne logo MSD i wtedy ono będzie zdjęciem głównym fanpage
 
 
 
Ivona 
Wjedzma



Drużyna: R.C.M.
Lotki: Kamikaze boski wiatr nie ma przebacz :P
Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 239
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:52 pm   

i pewnikiem nie ostatni :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group