DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
System rozgrywek w Aberdeen
Autor Wiadomość
Grucha 



Drużyna: OZD / Innainszość
Tarcza: Blade 4
Lotki: NN 18g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 205
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 12:52 pm   System rozgrywek w Aberdeen

Wybralem sie wczoraj na mecz druzynowej ligi darta w Aberdeen, Szkocja. Chcialbym podzielic sie spostrzezeniami z tego wieczoru, moze niektorzy znajda w tym cos ciekawego, co moznaby zastosowac w naszych rodzimych ligach.

Mecz odbywal sie pomiedzy druzynami Division 2 (czwarta liga w hierarchii po Super Premiership, Premiership i Division 1). Od razu zaznacze ze srednie obu druzyn po spotkaniu oscylowaly wokol 16.5-17.5 wiec nie jest zle).

Aberdeen Darts Association zrzesza (tak slyszalem) okolo 120 (!) druzyn. Miasto ma okolo 220 tys. mieszkancow.

Przechodzac do meritum czyli system rozgrywek:
W druzynie jest od 8 do 12 zawodnikow. Tyle samo wystepuje w jednym meczu. Mecz rozpoczyna sie od 8 singli 501 BO 1. Nastepnie sa deble, takze 501. Wszystkie sety poprzedza rzut moneta. Rozpiska jest nienaruszalna, nie ma zadnych zmian itp. Pomiedzy singlami i deblami jest przerwa na...posilek, ktory jest zapewniany przez druzyne gospodarzy.

Moim skromnym zdaniem jest to dosc dobry system. Przede wszystkim jest to druzynowka z prawdziwego zdarzenia - forma 1 zawodnika ma niewielki wplyw na przebieg calego meczu. Tak samo jest w przypadku jednego "wybitnego" zawodnika. Wygra swojego singla, byc moze pomoze w deblu i to wszystko. Liczy sie sila calej druzyny, przynajmniej osmiu zawodnikow.

Atmosfera bardzo dobra, zadnych spiec, kibicowanie na calego (bardzo glosno), szacunek dla przeciwnika.

To dobitnie pokazuja ze moze istniec dobra druzynowa liga bez zbednych komplikacji - oczywiscie przy odpowiedniej ilosci graczy, co w naszym przypadku moze przez lata byc problemem. Wniosek jest jeden - postawic na promocje nowych zawodnikow, na promocje darta jako dyscypliny, gdziekolwiek sie da. Przecietny Szkot nie jest lepszy w lotki od przecietnego Polaka - po prostu oni maja z czego wybierac :)
 
 
Majo_82 



Drużyna: SB PIRATES
Tarcza: Blade V
Lotki: Gary Anderson Phase3 23g/18g
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 1859
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 1:15 pm   

Grucha ile trwa taki mecz ? bo grania trochę jest :)
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 1:23 pm   

szczerze mówiąc mecz drużynowy na którym z założenia gra się maksymalnie jednego singla... hmm... no raczej nie zachęca... No a jak sie 8 nie zbierze? W 7 grac już nie mogą?
 
 
 
Grucha 



Drużyna: OZD / Innainszość
Tarcza: Blade 4
Lotki: NN 18g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 205
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 1:33 pm   

Ad. 1
Mecz trwal 1,5h
Ad. 2
Faktycznie, duzo ludzi (wlaczajac mnie) nie lubi BO 1, ale zalozeniem jest gra druzynowa, czyli rozlozenie ilosci legow na wieksza liczbe graczy.
Lestat - jezeli nie zbierze sie 8 to jest problem, za tydzien zapytam czy jest walkower, czy po prostu jeden singiel i debel z gory przepadaja.
Generalnie oni maja troche inne podejscie do darta - to jest swietosc. Kapitan druzyny, ktorego poznalem, w kazdy Poniedzialek jezdzi 200 mil do Aberdeen, gra mecz, spi w hotelu i nastepnego dnia wraca do domu :P
Ostatnio zmieniony przez Grucha Śro Paź 30, 2013 9:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 9:53 pm   

Cytat:
Wniosek jest jeden - postawic na promocje nowych zawodnikow, na promocje darta jako dyscypliny, gdziekolwiek sie da.

Tylko pytanie: komu na tym zależy ?
 
 
 
kudłaty 



Drużyna: Nolan B,Vauxhall SL
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: RvB Machina 27g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 428
Skąd: Londyn/Kraków/Zamość
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 1:05 am   

geddeon napisał/a:
Cytat:
Wniosek jest jeden - postawic na promocje nowych zawodnikow, na promocje darta jako dyscypliny, gdziekolwiek sie da.

Tylko pytanie: komu na tym zależy ?


Tym dla, których dart to pasja a nie sposób na zarabianie... Wielu jest takich...
 
 
 
piontek 



Drużyna: Nowohucianie
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 240
Skąd: NH
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 8:59 am   

:)
Ostatnio zmieniony przez piontek Śro Paź 30, 2013 10:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 10:49 am   

Grucha napisał/a:
Mecz rozpoczyna sie od 8 singli 501 BO 1. Nastepnie sa deble, takze 501.


a debli jest ile? 4? i też BO1?

Również nie jak Ty nie lubię BO1 ale w sumie ten system jest całkiem nie głupi i obiektywny, jak na zmagania drużynowe. Niestety, jak napisałeś, raczej trudno było by go zagrać przykładowo w Ostrejklasie ze względu na "dużą" ilość zawodników w drużynie. Obecnie skleić udało się 10 drużyn, w sumie około 50 grających...

Ciekawy wpis, pisz częściej jak tam coś ciekawe u Szkotów podpatrzysz :) . Pozdrawiam i do zobaczenia kiedyś tam przy tarczy lub na Amonach :piwo:

piontek napisał/a:
bardzo Cię proszę, pokaż mi ich palcem, przynajmniej w KRK. Bo jak ja tak mówiłem że się liczy rozwój to słyszałem, leszcze niech sobie grają :) i podstawowe hasło: "... na darcie trzeba zarabiać.." Jak zostało założone PSDK które promuję to słyszałem że zdzierają za dużo, wszystko powinno iść na nagrody,co tam rozwój darta i promocja.


Na turnieje cyklu PSDK przychodzi średnio około 30 osób, w Ostrej jak pisałem gra koło 50, Mistrzostwa Krakowa również około 50 osób, jeszcze kilka innych imprez w naszym regionie z frekwencją zbliżoną do podanych (o sofcie nie piszę bo nie wiem:) ), mało? No pewnie, że trochę mało, ale od czegoś trzeba zacząć. Ale założę się, że ci ludzie nie przychodzą tam grać dla kasy tylko po to by miło spędzić czas, pograć, dobrze się bawić.
Ja się cieszę że jest PSDK, że stara się promować darta w miarę swoich możliwości. Parę fajnych rzeczy już zrobiliście i na tym się skupcie a nie patrzcie na innych...
Powiem szczerze, że trochę mnie zaczynać .... denerwować, że w co drugim wątku Małopolskiej Ligi Darta czy Krakowskiej Ligi Darta muszę czytać wymianę uprzejmości na linii PSDK - MSD lub w drugą stronę. Jeszcze w Typerze względny spokój panuje... Ludzie, ogarnijcie się trochę, nie tędy droga. Mnie też kilka rzeczy denerwuje, ale nie wylewam tego na forum gdzie popadnie. To na pewno nie służy promocji darta w Krakowie i w ogóle.
Ponad dwa lata temu jak dołączałem do forum trochę inaczej to wyglądało. Będąc osobą z zewnątrz i czytając wpisy we wspomnianych dwóch wątkach pomyślałbym, że "niezły syf i burdel mają w tym Krakowie". Tak to niestety wygląda (a tak nie jest) i jest to mało zachęcająca perspektywa dla kogoś kto chciałby pograć w naszym regionie...
Więc moja prośba, albo wyjaśniajcie sobie sprawy między sobą albo założymy wątek "napierd...ka PSDK vs MSD" i tam każdy wali co mu leży na wątrobie, albo niech każdy patrzy na siebie i działa w swoim kierunku. Może kiedyś uda się Wam współpracować, w co, jako niepoprawny optymista, wierzę.

Sorry Grucha za zaśmiecenie tematu... już nie będę :)

Pozdrawiam
 
 
jschneider 


Drużyna: Dartchester
Tarcza: blade-4
Lotki: atlantis 23gr
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 219
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 11:17 am   

Super relacja ze Szkocji (!)
Ilość drużyn i sposób rozgrywek nie do ogarnięcia ;) ale pewnie te rozgrywki
nie mają charakteru 'sportowego' tylko bardziej towarzyski (zgaduje) a nasze
mają jednak (!) bardziej charakter sportowy.
Tak czy inaczej dyskusja nt. sposobu rozgrywek za rok jest bardzo ważna
Jacek S
 
 
 
jschneider 


Drużyna: Dartchester
Tarcza: blade-4
Lotki: atlantis 23gr
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 219
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 11:27 am   

Grucha, a jak wygląda kwestia strojów, koszulek, plakatów (czy puby coś wywieszają?)

Jacek S
 
 
 
Grucha 



Drużyna: OZD / Innainszość
Tarcza: Blade 4
Lotki: NN 18g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 205
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 4:54 pm   

Deble sa 4, sorry zapomnialem dopisac. W sumie 12 setow.
Atmosfera jak pisalem bardzo dobra, ale wynik tez jest wazny (poprzez dobra atmosfere rozumiem, ze po przegranym legu po 3 rundach bez zamka nikt kolesia nie opierdziela, pelne wsparcie druzyny - aczkolwiek widzialem tylko jeden mecz jak na razie wiec to moze byc wyjatek, nie wiem :) ). Nie do konca Jacku rozumiem co miales na mysli piszac o charakterze rozgrywek towarzyskim czy sportowym i ciezko mi odpowiedziec :) Na pewno liczy sie zwyciestwo i wysokie miejsce w lidze, nikt nie mowi o kasie bo goscie wiecej wydaja na trunki/jedzenie niz dostaja w zamian.

Jesli chodzi o koszulki itp. - obowiazkowe dla kazdego grajacego (Ci akurat mieli Winmau'a), wyglada to tak jak u Nas. Nie trzeba miec spodni w kantke/odpowiednich butow. Moze w wyzszych ligach, tego nie wiem. Tarcze kupuje druzyna, ale tutaj kosztuje to grosze. Nie widzialem zadnych plakatow.

Ciekawostka - tam gdzie bylem mieli laptopa z programem do liczenia, podlaczyli go do plazmy na scianie, aby kazdy obecny w sali (gracze obu druzyn + kibice = okolo 50 osob) widzial co sie dzieje.

Co do wpisow - zaliczaja 180, zapiecia rowne i wyzsze od 101 oraz 15 lotka i szybsze
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 1:07 pm   

kudłaty napisał/a:

Tym dla, których dart to pasja a nie sposób na zarabianie... Wielu jest takich...

Tak, owszem są tacy i mam nadzieje ze będzie ich coraz więcej.
Temat Darta jako dyscypliny był już poruszony bardzo dawno temu
Proszę sobie poczytać i po mimo wielu deklaracji i ogólnemu entuzjazmowi czy coś się zmieniło przez ten czas ?
Deklaracje, poparcia, itd..... i na tym koniec.
Miałem nawet odświeżyć temat w kolejną już 4 rocznicę ostatniego postu, ale chyba wszystko napisałem w ostatnim poście tego tematu wiec ponowne powielanie byłoby bez sensu.

Cytat:
Ja się cieszę że jest PSDK, że stara się promować darta w miarę swoich możliwości. Parę fajnych rzeczy już zrobiliście i na tym się skupcie a nie patrzcie na innych...
Powiem szczerze, że trochę mnie zaczynać .... denerwować, że w co drugim wątku Małopolskiej Ligi Darta czy Krakowskiej Ligi Darta muszę czytać wymianę uprzejmości na linii PSDK - MSD lub w drugą stronę.

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Każda akcja rodzi reakcje.
Nie nazywałbym tego konfliktem na linii PSDK - MSD, chociaż jak wiadomo tak właśnie chciano to nie raz przedstawić.
To raczej są indywidualne "wycieczki" osób którym powstanie i sposób działania PSDK było i jest nie "na rękę".
Cytat:
Ludzie, ogarnijcie się trochę, nie tędy droga. Mnie też kilka rzeczy denerwuje, ale nie wylewam tego na forum gdzie popadnie. To na pewno nie służy promocji darta w Krakowie i w ogóle.

Odwracam pytanie
A czy to Cię denerwuje sprzyja promocji darta w Krakowie ? :wink:
Więc są dwa wyjścia
Albo olać i dać sobie spokój i nie mówić o tym głośno (tylko czy akurat to jest ta właściwa droga ?) albo właśnie otwarcie powiedzieć co jest nie tak wg. własnego punktu widzenia i próbować to uzasadnić i zmienić.
Ja już od kilku lat przyglądając się środowisku darterskim w naszym rejonie wyrobiłem sobie opinię i pogląd na sprawy tzw."rozwoju" darta i wybrałem raczej tę drugą opcję bez względu na to czy ktoś mnie będzie za to bluzgał, straszył czy nawet groził ;)
Cytat:
Będąc osobą z zewnątrz i czytając wpisy we wspomnianych dwóch wątkach pomyślałbym, że "niezły syf i burdel mają w tym Krakowie". Tak to niestety wygląda (a tak nie jest) i jest to mało zachęcająca perspektywa dla kogoś kto chciałby pograć w naszym regionie...

Opinie, że w Krakowie jest ogólnie syf ja już słyszałem od kilku osób z całej Polski :)
Tylko czy aby na pewno jest taki syf ?
Proszę mi pokazać drugie takie miasto w Polsce gdzie w tygodniu możesz wziąć udział w 2-3 turniejach + dodatkowo brać udział w rozgrywkach dwóch niezależnych lig drużynowych ?
Więc dlaczego jest syf ?
Bo nie ma podporządkowania lokalnym przedstawicielom jedynej słusznej organizacji ?
Bo ktoś śmiał pomyśleć inaczej, inaczej zadziałać przez co teraz trzeba się użerać z atakami i intrygami osób nieprzychylnych takim występkom ?
Cytat:
albo wyjaśniajcie sobie sprawy między sobą albo założymy wątek "napierd...ka PSDK vs MSD" i tam każdy wali co mu leży na wątrobie, albo niech każdy patrzy na siebie i działa w swoim kierunku.

Święte słowa greengo !
Tylko należy jeszcze dodać że w swoich działaniach nie należy szkodzić innemu.
Nikt nikogo nie zmusza do gry tu czy tam oraz nikt nikomu też tego nie zabrania.
Po mimo, że niektórzy chcieliby mieć monopol na darta jednak tak nie jest i mam nadzieję nigdy nie będzie.

PS. Moja wypowiedź jest tylko miom pogladem i nie przedstawiam stanowiska innych członków PSDK. To tak w razie jakby ktoś chciał stworzyc kolejna linię jakiegoś konfliktu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Michał dowiedz się coś więcej nt punktacji, nagród , awansów, spadków itd
 
 
 
Grucha 



Drużyna: OZD / Innainszość
Tarcza: Blade 4
Lotki: NN 18g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 205
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 1:55 pm   

Spoko, bede tam w kazdy poniedzialek, chyba ze bede w pracy
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 1:58 pm   

geddeon napisał/a:
Proszę mi pokazać drugie takie miasto w Polsce gdzie w tygodniu możesz wziąć udział w 2-3 turniejach + dodatkowo brać udział w rozgrywkach dwóch niezależnych lig drużynowych?


hmmm...
 
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 2:34 pm   

no dobra ... jeszcze w Łodzi . :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group