DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
jestem jeleniem tzw. początkującym
Autor Wiadomość
kfadrat 


Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 12:05 am   jestem jeleniem tzw. początkującym

Witam, mój pierwszy post na forum, więc wypada się przywitać. Witam!

Na wstępie informuję, ze jestem oraz czuję się jeleniem w temacie darta, a nazywanie tego inaczej to w moim wypadku niepotrzebna stylistyka.

Jako, że chciałbym wyjść z lasu, pare pytan na które nie znalazłem odpowiedzi wertując forum oraz podawane linki:

1) czy rozmiary samych lotek są jakos konkretnie opisane jeśli chodzi o turnieje? Rozumiem, że granie za pomocą dzidy albo wykalaczki to przesada, ale chodzi mi o jakieś konkretne ograniczenia

2) czy ogłaszane n tym forum turnieje rozgrywane sa glownie na steelach? (Chodzi mi głównie o stolicę)

3) czy można używać własnoręcznie wykonanych lotek? Z innych metali niż wolfram, mosiądz itd.?

4) czy istnieją lotki "jednoelementowe" czyli gdzie grot, barell i shaft to jedność?

Dziękuję, pozdrawiam.
 
 
cyna 



Drużyna: Dar(t)ciuchy
Tarcza: Eclipse Pro
Lotki: Stephen Bunting 12g.
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 756
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 2:08 am   

1. Nie dłuższe niż 30,5 cm i nie cięższe niż 50g.
2. Tu Ci stolica podpowie co, gdzie i kiedy, ale na pewno grają i na ostro i na miękko...
3. Można... tylko po co ?
4. Jeśli mówimy o lotkach z normalnej produkcji, nie jakiegoś rękodzieła to barel z grotem owszem, z shaftem już nie...
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 8:42 am   

Cytat:
z shaftem już nie...

były takie np cosmo, bootelseny którys model był integralem i jeden m3 chyba evo
 
 
kfadrat 


Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 9:43 am   

cyna napisał/a:
1. Nie dłuższe niż 30,5 cm i nie cięższe niż 50g.

to rozumiem sa wymiary/masa razem z grotem i piorkiem?

Cytat:

3. Można... tylko po co ?


A taki ze mnie lisek chytrusek, ze mógłbym zrobić swoje własne i taki tez mam przebiegły plan, ale to za jakiś czas i z trochę innych metali. Robiłem już różne użytkowe rzeczy, to myślę, że z tym też bym sobie poradził
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 9:59 am   

kfadrat napisał/a:
to rozumiem sa wymiary/masa razem z grotem i piorkiem?


tak, ale co, chcesz mieć lotki równo 50-gramowe? I grac nimi jako jedyny na świecie? :)

kfadrat napisał/a:

A taki ze mnie lisek chytrusek, ze mógłbym zrobić swoje własne i taki tez mam przebiegły plan, ale to za jakiś czas i z trochę innych metali. Robiłem już różne użytkowe rzeczy, to myślę, że z tym też bym sobie poradził


ponowie pytanie Cyny: ale po co?
dla samej zabawy zrobienia lotek? zrób i wstaw w gablotkę. A graj tym co jest w sklepach, bo łatwiej chyba kupić nowe lotki o innych kształcie niż robić następne...
 
 
 
kfadrat 


Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 10:07 am   

Odpowiedź jest prosta. Dla skeczu. Jeśli chodzi o piórka, to raczej nie jestem w stanie ich wykonać na takim poziomie jak kupne, ale wszystkie metalowe elementy nie powinny być takim bólem. No i muszę sobie rekompensować krótkiego penisa, czy coś takiego.

A jeśli chodzi o wymiary, to tylko z ciekawości.
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 1:19 pm   

kfadrat napisał/a:
Jeśli chodzi o piórka, to raczej nie jestem w stanie ich wykonać na takim poziomie jak kupne,

Akurat piórka są najłatwiejsze do zrobienia :D

https://www.youtube.com/watch?v=Y0hsoNe9yGc
 
 
kfadrat 


Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 1:45 pm   

jakos nie. Poza tym, wole pracowac w metalu niz w plastiku :)

Zeby nie robic nowego tematu:

Ktora z tych tarcz

Bulls Focus II
Unicorn eclipse pro
Target play Vision

Posluzy mi najdluzej?
 
 
RavenECW 


Wiek: 28
Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 101
Skąd: opolskie
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 3:18 pm   

kfadrat, Jak chcesz się od czasu do czasu pobawić to nie widzę przeszkód w zrobieniu lotek własnoręcznie i graniu nimi
Jednakże jeśli chcesz, żeby nosiło to chociaż znamiona treningu to nie polecam i polecam kupić jakieś dobre, normalne bez straty czasu na dojście do wniosku po miesiącach rzucania, że 'cholera, jednak to nie takie proste'
 
 
kfadrat 


Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 3:23 pm   

Nie nie nie, zebysmy sie dobrze zrozumieli. Ja planuje zrobic lotki dopiero po jakims [dluzszym] czasie, i ograniu -nastu kompletow. Domyslam sie, ze nie jest to takie "wsadzil wyjal", ale smiem twierdzic, ze przy dostepie do frezarek cnc i innych narzedzi z zestawu hand made jest to wykonalne. Tutaj bardziej chodzi o jakis custom dla mnie, niz o wielkoseryjna produkcje.

Jeszcze pytanie na temat lotek jako takich, czy nie ma wiekszego sensu kupic softy i do tego przykrecane groty metalowe, niz steele, gdzie jak grot sie zlamie to jest wielkie "olaboga"?
 
 
kleber 



Drużyna: DC Podbeskidzie
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Precision Voyager Black 25g
Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 917
Skąd: Świętoszówka/Bielsko
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 4:17 pm   

Lotki softowe kończą swoją "gramaturę" tam gdzie zaczynają lotki steelowe i tu jest cała różnica. Więc jak będziesz chciał grać lotkami ok 20g to można a jak cięższymi to nie da rady. PS. Złamanie grotu stalowego to nie taka prosta sprawa. Aczkolwiek zdarza się.
 
 
 
kfadrat 


Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 4:20 pm   

ja mysle raczej o kupieniu np dwoch kompletow tych samych lotek softowych, do jednych zalozyc targety titanium, a do drugich jakies softy, zeby miec mniej wiecej ta sama mase, i byc zawsze "redi for akszyn"

a jesli chodzi o swoja lotke, to tak bardzo na szybko splodzilem:

waga okolo 19gr, dlugosc od poczatku barella do konca shatfu 92mm

 
 
kleber 



Drużyna: DC Podbeskidzie
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Precision Voyager Black 25g
Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 917
Skąd: Świętoszówka/Bielsko
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 5:04 pm   

Lotka w całości z shaftem to nie najlepszy pomysł. Lotka spadnie (a spadnie na pewno) na glebe shaft się krzywi lotka traci "oś" i dupa. Lepiej zrób normalnie z wymiennym shafetm jak już.
 
 
 
kfadrat 


Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 5:19 pm   

tak, tak, to jest rozbieralne, ale nie bede tracil godzin na projektowanie dla fanu. Bardziej mnie jednak interesuje odpowiedz na pytanie o tarcze i sens kupowania softowych lotek
 
 
kleber 



Drużyna: DC Podbeskidzie
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Precision Voyager Black 25g
Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 917
Skąd: Świętoszówka/Bielsko
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 6:30 pm   

Każda markowa tarcza sizalowa z wyższej półki posłuży sporo. Co do lotek softowych jeśli tylko będzie Ci pasować waga to jak najbardziej. Dwa komplety są zbędne skoro w 20 sek zmieniasz groty.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group