DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej firmy wybrac shafty nylonow?
Autor Wiadomość
marian135 


Tarcza: harrows club classic
Lotki: harrows magnetic
Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: gniezno
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 10:08 am   Jakiej firmy wybrac shafty nylonow?

Witam, testowalem.roznego rodzaju shafty i wybor padl na nylony unicorna grippe II, Modele w wersji medium kolor bialy i niebieski i niestety okazuje sie ze sa strasznie lamliwe, juz stracilem kilkanascie sztuk od upadkow(chociaz lotki często się nie odbijają) . Chciałbym dowiedzieć sie jakie sa Wasze doświadczenia z nylonami różnych firm.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 10:11 am   

LARO Targeta i innych nie chcesz.
 
 
 
marian135 


Tarcza: harrows club classic
Lotki: harrows magnetic
Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: gniezno
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 12:17 pm   

Dzięki za sugestie, choć z dostępnoscia moga być problemy z pewnościa spróbuje.
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 12:18 pm   

najtansze i całkiem dobre ma DartCorner tam jest cos jak podwójne naciecie w shafcie pod pióro, te shafty sa niby wszedzie ale własnie nie maja tego wciecia podwójnego. dlatego tylko z DC polecam brac.
http://www.dartscorner.co...ath=434_866_436


Laro sa najlepsze jedyny minus nieznacznie wyzsza waga sposrod wszystkich nylonów no i cena trzeba szukac promocji i kupic kilka paków tak aby sie opylało na dłuzsza mete. teraz w sklepach stoja drogo polecam na ebay poszukac mozna za 1gbp strzelic.

a gripper2 jest bardzo awaryjny to sie kupuje ze wzgledu na własciwosci ich medium to takie intermediate. dobrze trzymaja pióro, maja najlepsze sprezynki, wygodne profil dobry bo sie zwezaja. problem jets z shortami bo nie trzymaja sa zle odlane.

gripper3 prawie w ogole piora nie trzyma jako slotlock jedynie jak ringgrip ale i to kapa generalnie fajny meteriał ale mimo to uważam je za szajs.

swietne shafty ma RD ale tylko medium i short nie ma midi. chodzi o model C154
http://www.reddragondarts...480&id=dragonpl
winmau tez je ma

co do reszty nie che mi sie testowac innych bo progripy itp wynalazki sa niewiele tansze od laro a do larao i tak nie skocza
 
 
Brazzi 


Tarcza: Eclipse HD
Lotki: AH 23g
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 19
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 1:12 pm   

używam RedDragona, przez 6 miesięcy jeszcze ani jeden się nie złamal, pomimo, że kilka razy wpadł robinhood. Był robiony zabieg dziurkaczem i wstawiona sprężynka.
 
 
Leoś 


Tarcza: Blade 4
Lotki: Unicorn Paul Nicholson 22gr
Pomógł: 8 razy
Wiek: 54
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 343
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 2:45 pm   

Ja używam Harrowsów , obecnie w wersji midi . Piórka niedziurkowane . W sumie wszystko ok , może tylko sprężynki jakoś tak szybko się rozjeżdżają.
 
 
marian135 


Tarcza: harrows club classic
Lotki: harrows magnetic
Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: gniezno
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 4:26 pm   

Mi właśnie w gripperach strasznie sprezynki sie rozchodzily, dlatego fajna opcja sa laro bo chyba jest ring zamiast spreżynki, no i te RD fajna cena zamowie może na próbę.
 
 
ferryt2 


Drużyna: para oczu za plecami
Tarcza: BULLS AD X-tra,Dual Core Champion Choise
Lotki: Win-Vanquish 22, Targ-Silica Gemini
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 37
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 5:12 pm   

A my rodzinnie (4 osoby po 2 kpl lotek) używamy od jakiegoś czasu supergripów Harrowsa, short i medium . Ringi na dziurkowanych piórkach trzymają świetnie i przez prawie rok ani jednego złamanego shafta, Do najtańszych nie należą ale myślę że warte są uwagi.
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 5:21 pm   

ring w laro to nylon który pęka dużo łatwiej niż sprężyna. natomiast najlepiej trzymają pióro i są lekkie
problem ze sprężynami jest bo większość nie używa ich w systemie slotlock tylko na dole jako grip
sory idziesz w nylony kupujesz dziurkacz obecnie to nie jest duży wydatek kiedyś to kosztowało majątek ale teraz to za 20zł idzie wyrwać
wiec norma ze się będą rozciągać bo często przechodzą poza nacięcia i włażą na trzon shaft który jest szerszy.
jak dla mnie sprężyny unicorna są najlepsze bo najwęższe podobnie z tymi z co są na shaftach RD.
ja tam nie widzę aby Unicorny się rozciągały a przynajmniej bardziej od innych chyba ze od trafiania grotem ale na to nie ma ratunku i czy unicorn czy co innego nie ma znaczenia.


rozwalić można tez aluminiowe ringi targeta
... nawet tytanowe

to wszystko są rzeczy co sie zużywają i sie po nich nie płacze tylko wymienia na bieżąco
 
 
kadziunt 



Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 21
Skąd: NT
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 6:20 pm   

Ja mam teraz target super grim twwenie. Ze slot lockiem praktycznie nie da sie zalozyc piorka od 100 mikronow. Ale jak juz zalozysz to masz spokoj do zuzycia . Kupilem kiedys duza paczke unicorn gripper 3. I dokładnie tak jak kowal mowi. Szajs. W ogole nie trzymaja bo sa zwezane dziwnie natomiast fajny material jak nie nylony.
 
 
 
tomecky 


Lotki: monster
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: pl
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 7:23 pm   

tylko pro grip
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group