DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Bujanie barrelem na boki
Autor Wiadomość
Mav 


Tarcza: XQ Pro MichaelVanGerwen
Lotki: Winmau Tombstone 22g
Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Kiekrz
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 10:42 am   Bujanie barrelem na boki

Witam

Rzucam od kilku dni ale mnie wciągnęło,
zakupiłem lotki Winmau Tombstone 22 gr steel
takie jak te:
Tombstone

i zauważyłem że nie każdy rzut ale powiedzmy 70% przed wbiciem w tarcze buja barrelem na boki, aż piórko go wyprostuje mam wrażenie wręcz jestem pewny że wpływa to na celność.
Pytanie czy jesteście w stanie nakierować mnie gdzie robię błąd?
Probowałem różne chwyty ołówkowy i za tył barrela, z racji na wagę chyba wygodniej rzucać mi za tył trzymajać 4 lub 5 palcami (przy 4 palec oparty na poczatku barrela przy 5 palec oparty na grocie). Skupienie 3 rzutów jestem w stanie utrzymać w obrębie 2 pól na chwilę obecną z drobnymi wyjątkami :) .

Nie do końca pasuje mi to przetłoczenie na lotce, myślę o pełnym barrelu ew. cieńczym/dłuższym.

Prośba o sugestie i rady.

Pozdrawiam Mav
 
 
sidor.92 


Tarcza: Smartness Full House 9881
Lotki: Harrows Assasin 20g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 11:00 am   

Rzucasz od kilku dni mówisz :)
Rzucaj dalej, spróbuj - jeżeli masz na to środki i chęć - lotek o tradycyjnej budowie barrela (torpedy, coś podobnego).
Zacząłeś od specyficznych barreli. Osobiście myślę, że najlepiej zacząć od klasycznych, na nich sprawdzić jaki chwyt jest dla Ciebie naturalny, a dopiero potem odchodzić w pewnym kierunku z kształtem, np. ważona na przód, na tył, z wycięciem "pod kciuk" lub bez.

Ćwicz!
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 11:17 am   

Mav napisał/a:
Prośba o sugestie i rady.

Porzucaj z pół roku po 2 godziny dziennie
Nie wiem czy pół roku starczy na ocenę co jest złe... Lolka czy ręka... Tak strzeliłem...
 
 
Mav 


Tarcza: XQ Pro MichaelVanGerwen
Lotki: Winmau Tombstone 22g
Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Kiekrz
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 1:55 pm   

sidor.92 napisał/a:
Zacząłeś od specyficznych barreli. Osobiście myślę, że najlepiej zacząć od klasycznych, na nich sprawdzić jaki chwyt jest dla Ciebie naturalny, a dopiero potem odchodzić w pewnym kierunku z kształtem


poszedłem po lotkę taką dostałem nie miałem punktu odniesienia i chyba zmienie na coś bardziej standardowego... może coś polecicie dla początkującego tak do 80-100 zł

robin zwrocka napisał/a:
Nie wiem czy pół roku starczy na ocenę co jest złe... Lolka czy ręka... Tak strzeliłem...


...jestem pewny że ręka zła :) tylko jak ją naprawić :)
inny chwyt? złe ustawienie?
staram się codziennie porzucać codziennie 30-60 min i widzę postępy (kiedyś miałbym problem w tarcze trafić), ale zaczynam zauważać błędy tylko niestety zamiast przyczyn to ich wystąpienie i skutki.
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 2:39 pm   

na tym etapie nic nie zrobisz
to jest za krótko

zredukuj chwyt do 3 palców
natomiast twoje lotki są mosiężne wiec duże na dodatek scallop wiec trochę kapa jeśli chodzi o chwytanie, jednak rozejrzałbym sie za czymś lepszym niekoniecznie górna połka ale jednak wolfram

http://sklep.smjsport.pl/...eeltip-80-.html kup 21k
kupiłbym coś taniego a za resztę wziął trochę lepsze akcesoria
http://sklep.smjsport.pl/...rrows-Clic.html
http://sklep.smjsport.pl/...rrows-Clic.html shorty
te piórka pomagają wyprostować lotkę ale nie wyprostują samej reki

http://sklep.smjsport.pl/...W-Steeltip.html
ale spokojnie możesz dołożyć do bristow 22k jeśli budżet pozwala.
 
 
Mav 


Tarcza: XQ Pro MichaelVanGerwen
Lotki: Winmau Tombstone 22g
Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Kiekrz
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 8:10 am   

Dzięki!

Wracając do mojego problemu chyba doszedłem o co chodzi - może się komuś przyda na przyszłość...

więc porzucałem wczoraj z godzinkę... i doszedłem do wniosku że kciuk bardziej z tyłu względem innych palcy. Przesunięcie kciuka 5 mm do przodu załatwiło temat bujania na boki po wyrzucie.

Zmieniłem układ palców i faktycznie to przetłoczenie nie do końca mi leży, oprócz tego po 30 min rzucania bardzo męczy się ręka i mam wrażenie że niedorzucam do tarczy - lotki biją poniżej punktu upatrzonego, zastanawiam się czy moje lotki nie są za ciężkie dla mnie oprócz tego zmuszony jestem trzymać za koniec barrela bo im bliżej grotu tym siła rzutu mniejsza i nie dolatują wogóle.
Tylko nie piszcie że mam na siłownie iść :D
Pytanie jeżeli zmniejszać wagę lotki to o ile?
Próbować 18 czy 20, czy między 22(teraz posiadam) a 20 będzie mocno zauważalna różnica? Podejrzewam że cięższe będą bardziej stabilne dla początkującego.
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 12:33 pm   

to jest indywidualna sprawa i sie samemu to dobiera jak czujesz ze lepsza będzie 20 to taką kup
problemem jest ogólny wymiar mosiądzu a nie tyle waga
nie da się tego porównać do obecnych
mase ludzi używa cięższych i o ile Phase5 można rzucać o tyle ta waga na mosiężnej nie przejdzie

cięższa niby będzie stabilniejsza w UK większość kupowanych lotek to cegły 26-32
właściciel Darct Cornera też o tym pisał że więcej sprzedaje się takich lotek w UK niż sygnowanych a większość topów to ma jednak 21-22g.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group