DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę pytań o tablicę i turnieje
Autor Wiadomość
AdamCh 


Tarcza: Winmau Blade 3
Lotki: Harrows Retina 21g
Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 11, 2016 11:13 am   Parę pytań o tablicę i turnieje

Witam,

To mój pierwszy post na forum, także na początek cześć Wszystkim :-)

Najbardziej nie daje mi spokoju sprawa tablicy. Mam tablicę Winmau Blade 3, wisiała parę lat nieużywana, ale postanowiłem powrócić do regularnej gry i od paru tygodni rzucam codziennie. Problem jest w tym, że groty lotek wbijają się do samego końca lub prawie do końca (w najlepszym wypadku grot wystaje z sizalu na maksymalnie 2mm). Oglądając transmisje TV obserwuję, że groty każdego zawodnika wystają dużo bardziej, u niektórych tak na oko nawet powyżej 1cm (np Justin Pipe). W czym może leżeć problem? W tablicy, lotkach, czy może mojej technice rzutu (a rzucam dość mocno)?

Druga sprawa z innej beczki. Ponieważ lubię rywalizację z innymi bardziej niż grę samemu, prawdopodobnie prędzej czy później skuszę się na zagranie w jakimś turnieju. Oczywiście nie zamierzam się kompromitować średnimi ~40-45 na rundę w zawodach. Chciałem tylko tak na przyszłość wiedzieć, czy w Warszawie są takie turnieje dla amatorów, a jeśli tak to gdzie i jaki poziom przydałoby się prezentować aby nie być workiem treningowym dla pozostałych uczestników? :wink:

Pozdrawiam :-)
 
 
GrzesiekKopeć 


Tarcza: Harrows Matchplay
Lotki: Harrows Wolfram 23g
Wiek: 48
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 11, 2016 3:57 pm   

Klub Kuźnia każda środa o godzinie 19, ulica Ząbkowska 42. Zapraszamy. Co tydzień gra około 20 osób o różnym poziomie umiejętności w super atmosferze. Na facebooku dartwarszawski. Jest jeszcze jedno miejsce gdzie można pograć ale tam to już totalni amatorzy.
 
 
Brzęczu 


Drużyna: Warszawskie rekiny
Tarcza: wimau blada IV
Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 527
Skąd: Piastów
Wysłany: Wto Sty 12, 2016 7:47 am   

Ząbkowska 42 i średnia 42 - jak się ma wyższą średnią to tarcza się szybciej niszczy!!!
ZAPRASZAMY
 
 
Brzęczu 


Drużyna: Warszawskie rekiny
Tarcza: wimau blada IV
Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 527
Skąd: Piastów
Wysłany: Wto Sty 12, 2016 7:48 am   

Ząbkowska 42 i średnia 42 (łatwiej zapamiętać, a więc i trafić) - jak się ma wyższą średnią to tarcza się szybciej niszczy!!!
ZAPRASZAMY
 
 
AdamCh 


Tarcza: Winmau Blade 3
Lotki: Harrows Retina 21g
Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 14, 2016 12:57 am   

Dzięki Panowie za zaproszenie. Jak się trochę podszkolę to na pewno wpadnę :-)
 
 
mr_woo 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 7:39 pm   Re: Parę pytań o tablicę i turnieje

AdamCh napisał/a:

Oczywiście nie zamierzam się kompromitować średnimi ~40-45 na rundę w zawodach.


W minioną środę grałem w Kuźni właśnie z taką średnią i wcale nie czuję się skompromitowany. Luzu Ci brakuje, a nie umiejętności :lol:
 
 
AdamCh 


Tarcza: Winmau Blade 3
Lotki: Harrows Retina 21g
Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 16, 2016 1:08 am   

W sumie pewnie masz rację, z doświadczenia z innego sportu wiem, że nowi mają psychiczny opór przed startem w swoim pierwszym turnieju, a jak przychodzi co do czego to się okazuje, że wcale nie jest tak najgorzej. No nic, wygląda na to, że będę musiał w którąś środę spróbować :-)
 
 
mr_woo 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 1:21 pm   

AdamCh napisał/a:
W sumie pewnie masz rację, z doświadczenia z innego sportu wiem, że nowi mają psychiczny opór przed startem w swoim pierwszym turnieju, a jak przychodzi co do czego to się okazuje, że wcale nie jest tak najgorzej. No nic, wygląda na to, że będę musiał w którąś środę spróbować :-)


Do zobaczenia! :brawo:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group