DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2018/2019
Autor Wiadomość
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 16, 2018 8:34 am   Sezon 2018/2019

Na początek kilka słów ode mnie.
Tak jak wspominałem paru osobom miałem już ten sezon odpuścić i nie prowadzić Ligi. Po prostu i zwyczajnie już mi się nie chce. No ale sprawę przemyślałem, doszedłem do wniosku, że byłoby to trochę nie fair ogłosić tuż przed sezonem, że ja to spadam, bawcie się. Tak więc ten sezon jeszcze poprowadzę.

ALE tak jak napisałem - poprowadzę, a nie posędziuję. Zajmę się zgłoszeniami drużyn, ustawię terminarz, ale nie interesują mnie żadne przełożenia meczy, żadne zmiany lokalu, żadne nakładanie kar, żadne negocjacje między drużynami. Wpisuję na stronę do tabel wyniki które mi podsyłacie i tyle. Nie wydzwaniam, nie sprawdzam czy mecz się odbył. Na stronie jest to co dostałem, jak nie dostałem to nie ma i mało mnie obchodzi dlaczego nie ma. Drużyny będą musiały przypilnować samych siebie.

Nie będzie także w tym sezonie zapisywanych osiągnięć indywidualnych, czyli maksów, zejść i zakończeń, no chyba, że ktoś to weźmie na siebie i będzie taką klasyfikacje prowadził.

No to tyle, oczywiście ma prawo Wam się to nie podobać i jeśli będzie taki głos ludu, to bez problemu funkcji sędziego się oficjalnie zrzeknę, natomiast jeśli jeszcze w tym sezonie mam Ligę prowadzić to na takich zasadach jak napisałem powyżej. Odpowiednich punktów regulaminu nie będę na ta okazje zmieniał.

Ze swojej strony nie przewiduję zebrania Kapitanów przed tym sezonem, no chyba, że Prezes zarządzi inaczej

Zgłoszenia drużyn na sezon 2017/2018.

Zgłoszenia do 16 września. Bardzo proszę o jak najwcześniejsze wstępne zgłoszenia, wystarczy nazwa drużyny - mogą być na forum lub mail (p.puchowski@gmail.com).
Sprawy finansowe załatwia Andrzej Klate i wpisowe wpłacamy jemu, albo na konto ŁSD (79109027050000000114302550). Opłaty takie jak w zeszłym roku: 50zł od drużyny, 100zł od lokalu i po 25zł od każdego zawodnika. Opłaty muszą być wniesione do końca października, drużyny które nie dokonaja opłat do końca października zostana zawieszone w rozgrywkach (czyli walkower za każdy mecz)

Przypominam jak zwykle najistotniejsze sprawy porządkowe:

Kapitan zwycięskiej drużyny zobowiązany jest natychmiast po zakończeniu spotkania, powiadomić SMS-em Sędziego, o jego wyniku. Jeśli w meczu nastąpił remis, obowiązku tego dopełnia Kapitan gospodarzy. Proszę NIE WYSYŁAĆ sms-ów po godz.23, jeśli mecz skończy się późno - wysłać rano.

Jeśli mecz zostaje przełożony za powiadomienie o tym Sędziego odpowiada Kapitan gospodarzy.

Drużyna może przełożyć maksymalnie 3 mecze w całym sezonie.

Opłaty meczowe nie są zbierane podczas meczy, tylko wpłacane na konto lub bezpośrednio skarbnikowi, każda drużyna odpowiada tylko za swoje wpłaty. Wpłaty meczowe będą rozliczane na koniec rundy jesiennej i w połowie wiosennej, drużyna z zaległościami nie zostanie dopuszczona do kolejnej rundy rozgrywek bądź nie otrzyma żadnych nagród na koniec ligi i nie zostanie dopuszczona do następnego sezonu.

Protokoły i opłaty meczowe zbierane są przez skarbnika ligi na turniejach Pucharu Łodzi. Termin Pucharu Łodzi jest terminem dostarczenia protokołów, które odbyły się przed nim. Zalecane jest wpłacanie pieniędzy z opłat meczowych na konto ŁSD (79109027050000000114302550), oraz przesyłanie protokołów meczowych w formie skanów/zdjęć na adres mailowy sędziego (p.puchowski@gmail.com) - TYLKO NA MAILA, smsy, mmsy, messengery - NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.

Jeśli z jakiś przyczyn Kapitanowie drużyn nie dodzwonią się do siebie przed planowanym meczem, bądź nie skontaktują się ze sobą w inny sposób, obligatoryjnym terminem rozegrania spotkania jest niedziela godz. 17.00.

W spotkaniu może zagrać drużyna w składzie minimum 3 osobowym. Jeśli drużyna zdecyduje się zagrać w składzie 3-osobowym to automatycznie zaczyna mecz od stanu 0-4 (3 „przegrane” single i jeden debel)

Jeśli drużyna przesyła mi protokół meczu w postaci zdjęcia, to bardzo proszę aby to zdjęcie było robione urządzeniem przeznaczonym do robienia zdjęć, tak żeby było coś na nim widać, a nie głównie plamy po browarze...

Żeby drużyna mogła dokonać zmiany powrotnej, najpierw zawodnik musi zejść, a inny musi zagrać mecz za niego. Oczywiście dodatkowo zawodnik nie może dwa razy grać
singla z tym samym przeciwnikiem (singla i debla z tym samym – może) i nie może w całym meczu zagrać więcej niż 3 single i 1 debla. Jeśli rezerwowy wchodzi na na ostatni (trzeci) mecz singlowy zawodnika podstawowego to jest to oczywiście także jego ostatni mecz.
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 16, 2018 8:39 am   

Prawo do gry w 1 Lidze mają:
Sami Swoi
Włóczykije
Leg Łowicz
Vendetta
Orły Ozorków
Autsajderzy
Czarny Koń
Aztex
Karolew
Diabol Team

jeśli nie zgłosi się któraś z uprawnionych drużyn, w dalszej kolejności w 1 lidze mogą zagrać:
Lejdis Plus
Dartallica
Legion
Zmiennicy
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 16, 2018 8:56 am   

1 Liga
Leg Łowicz
Autsajderzy
Aztex
Diabol Team
Czarny Koń
Karolew
Vendetta Zgierz
Orły Ozorków

2 Liga
Bull Squad
Lejdis Plus
Legion
StanDart
Bolteam
Zmiennicy
Dartallica
Ostatnio zmieniony przez Lestat Wto Wrz 18, 2018 2:43 pm, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1074
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Wto Wrz 04, 2018 12:05 pm   

Witam serdecznie, przy okazji najbliższego turnieju w nowym lokalu chciałbym zaprosić kapitanów drużyn ligowych na zebranie w sprawie ligi.
Zebranie odbędzie w lokalu :
„Klub bilardowy 9-tka
Łódź, ul. Wileńska 38 (I piętro)”

oczywiście za zgodą właściciela lokalu, przed rozpoczęciem turnieju :
w najbliższą sobotę 8 września 2018 r. o godz. 15
Tematem zebrania będą sprawy ligowe nowego sezonu.
Chciałbym również zapewnić, że nie ma żadnego zagrożenia jeśli chodzi o rozgrywki ligowe w tym sezonie, wszystko będzie funkcjonowało podobnie jak do tej pory z drobnymi zmianami, pojawiło się kilka osób z propozycją pomocy w organizacji.
Oczywiście zebranie nie jest obowiązkowe ale jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub propozycje pomocy/współpracy to zapraszam nie tylko kapitanów drużyn.
Zgłoszenia przyjmujemy do 16 września zgodnie z tym co napisał Lestat powyżej.

Pozdrawiam
Prezes ŁSD Piotr Kujawski
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 13, 2018 10:08 am   

Na stronie zacząłem uzupełniać sekcję "składy drużyn". Proszę drużyny o przesyłanie mi na maila p.puchowski@gmail.com brakujących danych.
Proszę o nieprzysyłanie maili z treścią "tak jak w zeszłym sezonie".
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Wrz 19, 2018 6:38 pm   

Do 1 Ligi zgłosiło się 8 drużyn (nikt nie spada, 7 i 8 miejsce zagrają w barażach), do 2 Ligi - 7 drużyn. Terminarz pojawi się do niedzieli najpóźniej.
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 1:45 pm   

Zapisy do Ligi zamknięte.
Terminarz gotowy.
Proszę o uzupełnianie danych drużyn.
 
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1074
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 5:35 pm   

Witam, poniżej kilka bardzo ważnych informacji odnośnie rozgrywek ligowych w sezonie 2018/2019 :
1. Zgłaszanie wyników/przekładanie meczów -
po staremu czyli do Lestata

2. Protokoły -
proszę kapitanów o przesyłanie protokołów najpóźniej do czwartku po kolejce ligowej pod adres mailowy :
dominik@webgraf.pl

(w smsach podam także numer telefonu)
Proszę tego pilnować ponieważ w innym przypadku nie będą uzupełniane statystyki\wybryki, dla pewności proponuję robić sobie każdorazowo zdjęcia protokołów, zarówno gospodarze jak i goście, oryginały protokołów proszę trzymać u siebie, na wszelki wypadek gdyby były jakieś wątpliwości.
3. Opłaty:
50zł od drużyny + 100zł od lokalu + po 25zł od każdego zawodnika + 15 zł od meczu
na konto ŁSD 79109027050000000114302550
4. W sprawach problematycznych zaistniałych podczas meczu -
wątpliwości będzie rozstrzygał w tym sezonie "Pikaś"Robert Stolarski kapitan Vendetty
ze Zgierza (zgodził się podjąć częściowego sędziowania- dziękujemy serdecznie)
jeżeli problematyczna sytuacja wystąpi w meczu jego drużyny spory będzie rozstrzygał Prezes ŁSD czyli Ja.
Protesty od decyzji Sędziego proszę kierować bezpośrednio do mnie, ja zgodnie z regulaminem powołam zarząd ligi i bedziemy rozpatrywali.

Powyższe informację z numerami telefonów wyślę smsem do kapitanów każdej drużyny.

W tym sezonie będziemy bardzo dużą uwagę przywiązywali do sprawy formularzy zgłoszeniowych drużyn.
Postaram się zrobić nowy formularz jak najszybciej, na którym będziemy prosili o podpisy każdego zawodnika z drużyny, ma to związek z RODO.
Zgodnie z regulaminem ligi zawodników można dopisywać do końca października dlatego formularze będziemy zbierali po tym terminie, podam ostateczną datę dostarczenia formularza.
Każdy zawodnik jeśli chce uczestniczyć w rozgrywkach musi zgodzić się na podanie imienia i nazwiska w innym przypadku nie będzie możliwa identyfikacja czy jest dopuszczony do rozgrywek.

Za wybór nagród w tym sezonie odpowiedzialny będzie Sławek Kończak.

Puchary Łodzi są już wstępnie rozpisane na stronie Lestata.
Pierwszy puchar :
Steel 27-10-2018r.
Klub bilardowy 9-tka
Łódź, ul. Wileńska 38 (I piętro)
 
 
Micrusia 


Lotki: Nemesis 18g
Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2013
Posty: 92
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 28, 2018 3:48 pm   

Skoro sezon się jeszcze dobrze nie zaczął to ja mam taki mały postulat, żeby dziewczyny PUCHAR ŁODZI w całości rozegrała na sofcie. W zeszłym sezonie steela zakończyła tylko jedna dziewczyna, a poza tym w całym sezonie na steelu graja może ze dwie dziewczyny i zapowiada się, że w tym sezonie będzie podobnie, albo żadna dziewczyna się nie zdecyduje grać w steela. Na sofcie w pucharze Łodzi gra regularnie około 10 dziewczyn, więc myślę, że dobrym pomysłem byłoby żeby dziewczyny rozgrywały cały cykl turnieju na sofcie. Pewnie nasi wspaniali koledzy tez by nie mieli nic przeciwko temu, żebyśmy miały do dyspozycji jedną maszynę i sobie rozgrywały swój turniej :D
 
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1074
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Sob Wrz 29, 2018 12:41 pm   

Witam, w Pucharach Łodzi gramy według poniższych zasad, które dostępne są na stronie Lestata :
zasady gry dla Pań:
jeśli do turnieju zgłosi się 4 lub mniej zawodniczek to grają w turnieju głównym, a kolejność miedzy nimi ustalana jest na podstawie miejsc zajętych w turnieju, jeśli miejsce jest takie samo decyduje jeden leg dogrywkowy. Jeśli zgłosi się 5 zawodniczek grają "każda z każdą", od 6 grają normalną drabinkę.
W każdym z rankingów kwalifikuje obecność na 3 turniejach

W zeszłym sezonie sklasyfikowane były dwie dziewczyny Wiola i Kalina,.
 
 
siekiera 


Drużyna: KrokodyLeg-Łowicz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: łowicz
Wysłany: Nie Wrz 30, 2018 10:31 am   

Siemka, mam pytanko z jakiego powodu została zmieniona data 4 kolejki ligi
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 30, 2018 11:30 am   

siekiera napisał/a:
Siemka, mam pytanko z jakiego powodu została zmieniona data 4 kolejki ligi


organizatorzy Pucharu Łodzi o to poprosili
 
 
 
siekiera 


Drużyna: KrokodyLeg-Łowicz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: łowicz
Wysłany: Nie Wrz 30, 2018 12:07 pm   

Ok. jest to jakiś argument, ale 11 jest święto i POD
 
 
edgaritto 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Różne
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 1353
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 01, 2018 2:10 pm   

A propos protokołów to mam kilka uwag porządkujących do dodania od siebie:
- do przesłania protokołu za daną kolejkę zobligowani są w pierwszej kolejności kapitanowie gospodarzy (podobnie jak przy zgłaszaniu wyniku), choć jeśli otrzymam protokół od kapitana gości to też świat się nie zawali :) Jednak w gestii kapitana gospodarzy powinno leżeć upewnienie się, czy protokół dotarł do mnie w poprawnej formie,
- kapitan drużyny gospodarzy, która rozgrywa mecz z drużyną Autsajderzy jest zwolniony z przesyłania do mnie protokołu :)
- termin przesyłania protokołów KUJA określił na czwartek po kolejce ligowej więc tego się trzymajmy, w przypadku meczów przełożonych niech to będzie również maksymalnie 5 dni,
- protokół może być wysłany albo e-mailem na: dominik@webgraf.pl albo mms-em pod nr: 512 285 948,
- proszę o przesyłanie obu stron protokołu - tak byłoby optymalnie - dla porządku,
- proszę o przesyłanie protokołów w czytelnej formie,
- jeśli w meczu nie było wybryków to nie trzeba wysyłać drugiej strony, ale wtedy obowiązkowo poproszę o adnotację typu "nie było wybryków" lub "mecz bez wybryków", wtedy będę miał pewność co do świadomości wysyłającego - odpadnie możliwość pomyłki,
- jeśli dostawałbym protokoły z zapisem wyników i meczów i legów w meczach wówczas mogę sporządzić również staty indywidualne za cały sezon, podobne jak to kiedyś uczynił Berni. Jedyne co trzeba zrobić to prowadzić taką notację w meczu. Jeśli jednak choć jeden protokół będzie pod tym względem niepełny to ta opcja odpada.
 
 
Pan K. 



Drużyna: BUULSquad
Pomógł: 1 raz
Wiek: 62
Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 510
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 26, 2018 1:38 pm   

Przypominam wszystkim drużynom o konieczności dokonania opłat za bieżący sezon, termin mija 31-10.
Jak na razie tylko AUTSAJDERZY dokonali wpłaty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group