DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakość towarów na rynku darterskim.
Autor Wiadomość
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 9:17 pm   

II gatunek to II gatunek (krzywe bule druty wystający czy źle wbity czyli głównie Unicorn i to idzie do Argosa i ma niższe ceny)

powystawowa to powystawowa (najczęściej z uszkodzeniami: obicia, zamokniecie, wyblakniecie, zamoczenie itp)

Blade nie ma II gatunku jeśli są wady zamalowują zewnętrzna krawędź na czarno i znika napis winmau, blade i loga lotek idzie jako NPQ na rynek

jest zima tarcza przesycha na mrozie i w transporcie musie dojść do siebie i dzieje się to po kilku tygodniach. nie powinno się jej moczyć to ostateczność jak już nic nie działa, co najwyżej postawić w wilgotnym pomieszczeniu np łazienka. z czasem sama dojdzie do siebie jak napisał Bowy wyłapie odpowiednią temp a przede wszystkim rozbije się. nakłuj pole lekko grotem w około dziury która nie chce się zasklepiać rozrusza to sizal.

generalnie blade jest nisko gęstą tarcza (na oko co najmniej 33% mniej sisalu niż w Focusie). loty włażą do samej dechy a włókna drobne, tyle ze ładnie wygląda dużo lepiej od Focusa i nie wyłazi z niej az tyle włókien co z Unicorna
 
 
lewypp 


Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Lut 04, 2015 9:58 am   

Witam ponownie :)

Tarcza po 2 dniach wygląda już dużo lepiej, wcześniej zrobione dziury po grotach zeszły się, natomiast aktualnie po wyjęciu grotu otwory w miarę się schodzą by po paru uderzeniach w okolicę zniknąć :)

Tarcza była zakupiona za około 160zł + wysyłka, po dokładnych oględzinach nie zauważyłem żadnych wcześniejszych śladów użytkowania czy przesuniętego pająka, tak więc polecam :)
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 9:18 pm   

https://www.perfectdarts....y/monster-darts
Andy Cornwall ma w ofercie póki co chyba jako jedyny w Europie Monstera
Lotki tej firmy uchodzą za najładniejsze i bardzo dobrze zaprojektowane, problem z zakupem albo z Japonii bezpośrednio albo posrednicy z USA co podbija koszty i tak niemałe.
kiedyś chorowałem na Rapiera Muramatsu ale po zmianie chwytu pewnie mi już nie siądzie no i cena niemała
Andy chyba na nich ostro popłynął i to nie schodzi (bo ludzie w UK wola sprawdzone i tańsze marki i mniej egzotyczny wygląd :P ), jest promocja w serii 80% obniżka o 50%
(ciekawe czy jest szansa na 90% sygnowane)
postanowiłem kupić jakiegoś łagodnego fronta w tej wadze i wiozłem Lightning

i tak waga z opisu sklepowego jak i z pudełka oryginalnego 21g ale od razu czuć że coś nie tak ważę i jak byk 19.51g (jak na stop 80% mają tolerancje 0,02g co jest ewenementem jak dla mnie w zakresie budżetówek)
sprawa co najmniej dziwna bo w sofcie Japończycy podają zawsze wagę samego barrela np 16 to będą 18g w euro a tutaj na steelu waga zawyżona
sprawdziłem na głownej stronie Mosntera o ile tutaj podobnie jak na opakowaniu jest 21g
to przy kasie dokładniejszy opis
Kod:
---21g---
*TUNGSTEN/80%   *BARREL WEIGHT/18.6g   *LENGTH/40.0mm   *MAX DIAMETER/7.6mm

ale nie pokrywa się to i tak z moim barrelem
uj wi o co w tym wszystkim chodzi ale stawia to pod sporym znakiem zapytania moje zakupy zwłaszcza droższych modeli
Do paczki dostałem jeden (dosłownie jeden) barrel `(na zdjęciu po prawej)
Beast za friko na testy i na nim jest to samo 19.50g a oznaczony jest jako 21g lotka naprawdę zgrabna bestia i nieziemski grip ale nie ma jak nawet sprawdzić obiektywnie jednego barrela :mrgreen:
trochę się wkurzyłem bo ewidentnie zależało mi na 21g ale lotki same w sobie są naprawdę fajne pomimo że to niby eko seria a nie sygnowane topowe modele to wygląda to wszystko nieźle i solidnie.
Ostatnio zmieniony przez kowal Śro Cze 10, 2015 7:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mrossi 



Tarcza: okrągła
Lotki: 24g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 2724
Skąd: Suwałki
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 9:46 pm   

pozostaje pytanie, ile waży barel z piórkiem i shaftem? :)
 
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 10:03 pm   

21,12 na stokowym zestawie z pudełka intermediate nylon pioro Pro100 Targeta (tak wygląda i target kiedyś robił im pióra)
wiem do czego dążysz ze ważą cała lotke w steelu tak jak w Euro robi się w sofcie ale to się nadal kupy nie trzyma bo softy się zawyża i tak o minimum 2g a w praktyce to jest zawsze 2,5g co najmniej (np w harrows to nawet do 3,5g!), bo uwzględniają możliwość większej wagi choćby od shafta aluminiowego medium i cięższego pióra
w sofcie regulaminowy limit jest na cała lotkę 20g stad się wzięło to głupie oznaczanie w górę całości
w steelu nigdy nie było ograniczenia (no jest do 48g na barrelu) wiec oznaczenia całej lotki są bez sensu a jeśli nawet są to również powinno to być do maxa w górę wiec powinno pisać na niej 22g a nie 21g
poza tym czemu w sofcie kitajce podają wagę barrela a w steelu naraz całej lotki bez sensu kompletnie...
to tak naprawdę nie jest ani waga barella ani waga od teoretycznej całości
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Sob Maj 02, 2015 10:38 am   

Monster jest już na DC
http://www.dartscorner.co...1f55e9-71882465
podaja wage niby również barrela
ale ponownie na Beast widze wpisane 18,6 a jest 19,5g
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group